V kádru mužského A-týmu se před letošní sezónou událo mnoho změn. Ve velkém rozhovoru jsme vyzpovídali Ondru Neumana – od letošní sezóny trenéra mužského A týmu, který Vám detailně nastíní jeho pohled na aktuální situaci okolo našich mužů.

V létě jsi převzal nový tým, jak se ti zatím angažmá ve Startíčku líbí?

Je to náročné, ale vlastně se mi to líbí J – zčásti nejsem spokojen zejména s tím, že se nám i mně osobně zatím nedaří zaměřit na některé hlubší detaily. Ale musím říct, že v posledním období nabíráme dobrý směr a atmosféra v týmu je konstruktivní. To se mi líbí hodně, stejně jako nový re-branding Startíčku, který je dle mého exklusivní. Věřím, že už brzy uvidím v nových dresech všechny děti, hráče i hráčky našeho klubu. A to nemluvím o novém skvělém dresu Loupáka – to je teprve pecka! J

V uplynulých sezónách jsme byli zvyklí, že v této fázi sezóny měl náš A tým na svém kontě víc bodů. Je pro tebe momentálně zisk bodů největší prioritou, nebo je pro tebe důležitější herní progres, který je v posledních zápasech více než znatelný?

Jednoznačně jsme deklarovali, že okamžité či aktuální výsledky nejsou a vlastně asi nikdy nebudou hlavní prioritou. Nejsem alibista, chtěl bych mít s týmem více bodů už teď, ale není mi jedno, jakou cestou jich dosáhneme. Budeme pracovat na tom, abychom měli svou cestu, styl práce i její kvalitu! Vím, že budeme úspěšní a naše dobré výsledky (nejen ty bodové) budou přicházet stále více.

Letos se v kádru vystřídalo velké množství hráčů, začíná se již sestava stabilizovat, nebo máme očekávat další změny?

Ano je to tak – změn bylo hodně a nebojím se říct, že i více, než jsme si sami přáli. Ale je to realita. Nyní dostal tým i sestava pevnější obrysy. Kádr se nyní výrazně stabilizuje, konkurence přirozeně roste a nyní budeme pracovat na kvalitativním růstu jednotlivců i celé sestavy.

Jaký je pro tebe ideální scénář do konce sezóny?

Já mám scénářů vždy mnoho, ale asi nemám žádný vysněný / ideální. Vím, že se řeší, jak na tom budeme tabulkově a ano, máme i v tomto směru své cíle. My nějaké existenční potíže mít nebudeme. Máme svou vizi práce s kádrem, která už nabírá reálné obrysy a už tím jsme daleko před mnoha kritiky i soupeři. Pro mne to bude úspěšná sezona, když kádr poroste. Naši mladí hráči potřebují dostatek prostoru a zažít si pro ně důležité momenty a stěžejní situace (jak v zápasech, tak v tréninku), které je dále posunou. K tomu nám díky dobrým a zkušeným lídrům funguje konstruktivní atmosféra a vyvíjíme se jako tým. Nikdo necouvá a couvat nebude, problémy, které se vyskytnou, řešíme aktivně a jsme stále silnější. Tento scénář postupně realizujeme a považuji ho v jakémsi našem „nultém“ roce nového fungování za správný.