V poslední den přestupního termínu opouští kádr Startu Patrik Chládek a Jiří Lebeda. Oba budou v nadcházejících měsících působit na Vinohradech. Tam se pokusí přispět k záchraně nejvyšší soutěže.

Patrik Chládek je chodovským odchovancem a na Jižním Městě působil od roku 2011 do roku 2019. Poté se přesunul do Startu, kde nakoukl do dospělého florbalu. Letošní letní přípravu absolvoval s Chodovem, ale kvůli většímu hernímu vytížení se vrátil zpět do Startu. Vzhledem k tomu, že restart 1. ligy je zatím v nedohlednu, dostane možnost vyzkoušet si superligové angažmá. V týmu Startu bude moci do konce sezóny působit formou střídavého startu.

Druhým odcházejícím je Jiří Lebeda. Ten působil na Chodově od sezóny 2012/13 a prošel takřka kompletní mládežnickou strukturou. V minulé sezóně se zaskvěl v 1. lize v našem dresu, když ve 13 zápasech zaznamenal 25 bodů (19+6). I v té letošní v Kunraticích opět působil formou střídavého startu. Začátek jeho sezóny bohužel poznamenaly nemoci a zranění. Nyní bude moci svůj talent rozvinout ve Vinohradech pod vedením dua chodovských legend Michal Kotlas a David Bouša.

Přesun obou hráčů krátce komentuje sportovní manažer Floorball Group Ondřej Neuman: "Pro oba hráče bylo výrazně limitující, že 1. liga již dlouhé měsíce stojí. Proto jsme se jim pokusili najít superligové angažmá, neboť víme, že ve svém věku potřebují hrát a být motivovaní. Věříme, že to pro ně bude velký impuls, který jejich kariéře pomůže."

Klukům přejeme hodně úspěchů v jejich superligové misi!