Základní část je odehrána a my jsme opět vyzpovídli trenéra mužů Adama Havránka.

Ahoj Adame . Po 26 zápasech základní části sedmé místo. Zrcadlí to reálné rozložení sil v první lize?

Myslím, že to ve finále souhlasí. Věděli jsme, že to letos nebudeme mít lehké. Je tam hodně týmu, které už v minulosti hráli superligu. Navíc ji stále hraje hodně dobrých a zkušených hráčů, kteří jsou v téhle soutěži hodně vidět a umí to rozhodnout. V některých zápasech se to ukázalo a kluci se s tím dlouho prali.

Trošku mi vaše tažení připomínalo chodovské muže. Máte skalpy silných soupeřů (Kladno,Chomutov), ale ztráty s týmy mimo play off ( od posledních Petrovic i předposledního Rožnova), proč?

Co na to říct, jsme Floorball group (smích). Bohužel se nám konec listopadu a začátek prosince nepovedl. Důvodů je určitě hned několik. Utkání i přípravu jsme ve všech směrech podcenili. Bylo období nemocí a všelijakých dalších důvodů, kdy jsme nebyli zdaleka kompletní. A hlavní důvod, nedokázali jsme se poprat s rolí papírového favorita. To je věc, která nám dělala problém celý rok.

Kdo z týmu tě nejpříjemněji překvapil?

Letos přišlo hodně kluků z juniorů, u kterých jsme věděli, že jsou mladý a talentovaný, ale bylo otázku jak se poperou s dospělým florbalem. První zápas a asi 30 trestných minut. Ukázalo se, že prát by se asi uměli (smích). Ale pravdou je, že se s tím kluci v prvních zápasech srovnávali. Naštěstí pak se naplno ukázalo, že jim to problém dělat nebude. Samozřejmě je to i jejich pracovitost a poctivost, která jim pomohla. Jmenovitě určitě můžu říct Ivana Perglera, Patrika Chládka, Kryštofa Valentu nebo Jirku Lebedu, kterého, ale bohužel, zastavilo zranění, jinak by určitě byl v TOP 10 kanadského bodování.

Kdo je největším lídrem týmu?

Tak lídry dělím na bodové a ty v kabině/na střídačce. Bodový lídři jsou jasný dle kanadského bodování a ty důležitý lidi v šatně jsou určitě kapitán Michal Pražák a Filip Řehulka. To jsou kluci, kteří svoje mentorské role plní na jedničku. Umí povzbudit, umí zařvat a samozřejmě i na hřišti dovedou mladším klukům poradit a ukázat něco ze svého florbalového umění.

A kdo naopak zůstal za očekáváním?

Říct, že někdo zůstal za očekáváním je těžké, protože to velmi často ovlivní zranění. Někteří kluci mě ovšem zklamali svým přístupem, kdy bych očekával, že budou mít florbal na trochu vyšším stupínku ve svých prioritách a budou makat na tom, aby hráli co nejvíc a třeba si v budoucnu Superligu zahráli. Je to ovšem věc, kterou jim člověk těžko může vysvětlit nebo jim jí přikázat, když nechtějí. Jmenovitě říkat nebudu. To je věc, která se nedělá a kterou si řekneme osobně na konci sezóny.

Nakolik se výsledky odvíjely od importů hráčů z áčka Chodova (Strnad, Eremiáš, Řezáč, Šimůnek)?

Určitě hodně ! Ty kluci nejsou náhodou v jednom z nejlepších týmu v republice. V zápasech, ve kterých naskočili, byli extrémně důležitým faktorem pro naší hru. Mají na hřišti velký přehled, navíc si samozřejmě o ligu níže věří, což bylo v každém utkání vidět a nakonec i pohled na jejich produktivitu ukazuje, jak důležití byli.

Jaké to je pracovat s jiným týmem při trénincích, než jaký pak naskakuje v zápase?

Pro mě osobně to problém nebyl, protože se kluci znají z juniorských let. Nechtěl jsem v zápasech rozbíjet všechny tři lajny, takže jsem z nich většinou poskládal jednu lajnu a doplnil je o kuky, které znají. Myslím, že to funguje velmi dobře. Byli ovšem utkání, kdy bylo vidět, že jim třeba jiný spoluhráč nesedí a občas hráli trochu více na sebe. To je ale věc , která se v kolektivním sportu úplně vymazat nedá a je otázkou zda se o to trenér má vůbec snažit.

Pocity hráčů, kteří pilně trénují a následně leští střídačku, jsi zjišťoval?

Jasně. Je mi jasný, že to není příjemné. Nadruhou stranu ti kluci taky trénují a kdyby to trochu šlo, tak by chodili pravidelně. Takhle přišli jen občas a nebyl na to v náročnosti obou soutěží moc čas. Věřím, že to kluci chápali. Všichni se znají, vědí jak projekt funguje. Není to tak, že bych vzal kluky z jiného týmu. Navíc i oni se samozřejmě od nich mohou učit, jak pracovat v obraně, nebo řešení situací v útočném pásmu. Vědí, že ti kluci občas přijdou a furt mají možnost se o zbylých 10 míst poprat.

Za soupeře pro předkolo play off jste si zvolili České Budějovice. Proč, názor kabiny?

Tohle jsem rozhodoval sám. Zaprvé vím, že hromada lidí s tím souhlasí a všem, kteří se zeptali jsem to vysvětlil a pochopili to. Logistika je lepší, odehráli jsme s nimi dva kvalitní atraktivní zápasy, ve kterých padlo hodně branek. Navíc Znojmo nyní posílilo. Mají silný tým, který se umí na play-off připravit. Z těchto důvodů jsem zvolil České Budějovice.

V základní části jsme od nich dostaly 20 branek při jedné výhře a jedné porážce, jaký je to tým?

Do posledních kol bojovali o play-off a myslím, že si to chtějí užít stejně jako my. Proto myslím, že to může být otevřená a atraktivní série, která může dopadnout znovu velkým počtem branek. Je to tým, který je hodně důrazný a umí velmi dobře pracovat v brankových prostorech. Spoléhají na pár důležitých hráčů na které se musíme připravit, abychom mohli být úspěšní.

Kdo bude brankářskou jedničkou? Všichni tři brankáři mají srovnatelný počet startů.

Kluci, měli na vybudování pozice celý rok. Já nyní budu vybírat i podle celoroční práce a tou je určitě zvýhodněný Martin Petr s Vojtou Šimůnkem. U Vojty je to ale vždy na dohodě s Davidem Podhráským, na který zápasy mi bude k dispozici. O brankářské jedniččce rozhodnutý zatím nejsem.

Díky za rozhovor a ať máte co nejdelší vítězné tažení play-off !