Muži v sobotu usilovali o první body v sezóně. Na domácí palubovce hostili Chomutov a v napínavé přestřelce museli prakticky po celých šedesát minut dohánět nepříznivé skóre. Stíhací jízda Startu ale nakonec skončila neúspěchem.

11.9. | FAT PIPE Start98 Kunratice vs. DDQ Florbal Chomutov | 7:8 (2:4, 1:2, 4:2)

Povedenější vstup do utkání zaznamenali hosté, když dvakrát unikli domácí obraně a odskočili tak do dvoubrankového vedení. V první třetině padly ještě dva góly na každé straně a do druhé části si tak kunratický celek přenesl dvougólové manko.

Další dvacetiminutovka se nesla ve stejném duchu. Startu se podařilo vstřelit snižující branku, která ho dostala na dostřel soupeři, jenže ten následně přispěchal s gólovou odpovědí. Chomutovu se také podařilo navýšit svůj náskok díky trestnému střílení.

V první minutě třetí třetiny se hosté dostali už do čtyřbrankového vedení. Přestřelka ale pokračovala i v poslední části a dva góly Patrika Chládka daly domácímu týmu naději, která nezhasla ani po dalším gólu v kunratické síti. Před koncem zápasu Start přidal ještě dvě branky a bojoval s odkrytými zády o vyrovnávací trefu. Té se však domácí nedočkali a opět tak vyšli bodově na prázdno. Další šance ale přijde už tento pátek, kdy naši muži zavítají na půdu Jaroměře.

Autor: Karolína Laura Hornová