Úvodní dva zápasy čtvrtfinálové série nedopadly zdaleka tak jednoznačně, jak hovořily papírové předpoklady. Start dokázal favorita potrápit a po výsledcích 3:4 a 5:7 tak může vyhlížet domácí zápasy, ve kterých se pokusí zvrátit sérii.

26.2. | Florbal Ústí vs. FAT PIPE Start98 Kunratice | 4:3 (1:1, 0:0, 3:2)

První utkání v ústecké Slunetě navštívilo 333 diváků, kteří sledovali nesmírně vyrovnaný duel. Až do posledních vteřin dokázal outsider z Kunratic držet s Ústím krok a dle slov aktérů mohlo utkání dopadnout úspěchem pro obě strany. Rozhodujícím momentem byla polovina třetí třetiny, kdy domácí odskočili během šesti sekund do dvoubrankového vedení. Pražané sice dokázali snížit, k vítězství jim však jeden krok scházel.

27.2. | Florbal Ústí vs. FAT PIPE Start98 Kunratice | 7:5 (2:0, 2:2, 3:3)

Další den přinesl odvetu, která se nesla v podobném duchu. Ústí šlo do vedení, které se záhy povedlo Kunraticím zlikvidovat. Přestřelka pokračovala i ve druhé a třetí třetině. Na dostřel dostal Start nejlepší hráč utkání Martin Fenik, který dokázal po střele Michala Strnada dorazit míček do branky. Domácí ale znovu odskočili, a i když dokázali hosté po závaru před brankou znovu snížit, z vítězství se nakonec radovalo Ústí.

Čtvrtfinálová série bude o víkendu pokračovat na Jižním Městě. V sobotu se bude hrát od 13 hodin, o den později boj vypukne už v 11:00.

Autor: Karolína Laura Hornová