V sobotním utkání čelili muži dosud neporaženému celku z Brna. Ačkoli sympaticky bojovali a dostávali soupeře pod tlak, nedokázali už v závěru utkání stáhnout dvougólové manko.

2.10. | FAT PIPE Start98 Kunratice vs. Bulldogs Brno | 6:8 (3:2, 1:4, 2:2)

Do zápasu oba celky vstoupili v dobrém tempu. K vidění bylo velké množství neproměněných šancí, dokud se v deváté minutě neprosadit hostující celek. Domácí o pár minut později vyrovnali po rychlém protiútoku, jenže záhy opět inkasovali. Vyrovnání zařídil v sedmnácté minutě krásnou střelou nejlepší hráč utkání Martin Fenik. V závěru třetiny využil Start chyby v hostující obraně a obrátil skóre ve svůj prospěch.

Ve druhé třetině Bulldogs využili nedorazu před bránou a dokázali srovnat. Následně se Brňané prosadili v přesilové hře a posléze i při hře pět na pět, čímž zvrátili utkání zpět na svoji stranu. Start se poté musel popasovat s pětiminutovým oslabením, což zpočátku zvládal výborně, dokonce dokázal v početní nevýhodě vstřelit kontaktní gól. Nicméně hosté si v závěru přesilovky vzali dvoubrankový náskok zpět.

Stav 4:6 vydržel jen necelých pět minut, než hosté potrestali chybu v domácí obraně dalším gólem. Start to ale nezabalil ani tentokrát a dvěma slepenými brankami se dostal na dostřel. Bohužel pro domácí opět přišlo vyloučení a přesilovka pro Brno, ve které hosté pečetili své vítězství. Po bojovném výkonu s velkým favoritem tak muži zůstali bez bodu.

Autor: Karolína Laura Hornová