Florbal je aktuálně zastaven a nikdo neví, kdy se soutěže opět rozběhnou. Volný čas patří především kondiční přípravě, ale je prostor i na další kratochvíle, jako například rozhovory. A tak jsme vyzpovídali vycházející hvězdičku ženského týmu Kristinu Zlatníkovou. Ta do své první extraligové sezóny vlétla bez bázně a hany a za pět utkání si připsala skvělých 11 kanadských bodů (8+3).

Ahoj Kiki. Aktuálně nás zasáhla nucená tréninková i zápasová pauza, jak se s tím zatím vypořádáváš?

Ahoj. Myslím, že je to pro všechny těžké období a všem nám moc florbal chybí. Ale rozhodně je to příležitost, jak se posouvat alespoň kondičně. Snažím se denně trénovat dle plánu našeho kondičního trenéra a mám velkou výhodu, že tyto tréninky neabsolvuji sama. Společně s mojí spoluhráčkou Bárou Špačkovou se snažíme udržet v kondici společně. :-)

Právě s Bárou a Kačkou Kovaříkovou jste utvořily v začátku sezóny jeden útok. Jak jsi zatím spokojena s vaší souhrou?

Myslím si, že spolupráce v této útočné trojici zatím klape. Velkou výhodu vidím v tom, že právě s Bárou jsem sehraná už z minulých sezón a Kačka nám skvěle doplnila tenhle útok. Zatím jsem velmi spokojená, a pokud to situace umožní, určitě se bude naše spolupráce ještě zlepšovat.

Zatím se o gólovou produkci ve velkém staráš především ty. V posledním zápase před pauzou ses prezentovala hned 4 přesnými zásahy. Jsi překvapena, jak se ti daří být produktivní hned v začátku premiérové seniorské sezóny? A čemu svůj bodově povedený start připisuješ?

Do sezóny jsem nastupovala s tím, že chci být pro tým co nejvíc platná, ačkoli s extraligovými zápasy nemám žádné zkušenosti. Rozhodně jsem nečekala, že budu mít, co se týče bodů tolik štěstí. Dostávám spoustu prostoru v zápasech a v lajně nám to do útoku funguje. A možná jsem si něco i přenesla z juniorské ligy a strávených hodin na hale. :-)

Času nad rámec povinnosti jsi na hale strávila spoustu a nese to své ovoce. V létě jsi nakoukla i do juniorské reprezentace na turnaji Czech Open. Co ti tento turnaj dal a jaký to byl pocit, přetáhnout přes hlavu dres s českým lvíčkem?

Byl to opravdu skvělý pocit, tímto se mi splnil můj velký sen. Ze začátku jsem z toho měla trošku obavy, ale hned po prvním společném tréninku nervozita opadla. Mohla jsem hrát s nejlepšími holkami v mém věku a dostala jsem skvělou lajnu, se kterou se nám myslím moc dařilo. Každý zápas jsem si užívala, jak jen to šlo a nakonec jsem si zahrála i finále tohoto turnaje, což bereme všichni jako velký úspěch.

V létě se také událo mnoho změn v Tigers. Proběhla značná personální obměna. Zajímal by mě tvůj pohled na tyto události, díky kterým ses stala, možná trochu překvapivě, hned velmi důležitým článkem Extraligového kádru.

Bylo to docela složité období, nikdo do poslední chvíle netušil, jak tým bude nakonec vypadat. Spousta důležitých hráček bohužel odešla do zahraničí, nebo jiných týmů. Když už se situace začala vyvíjet kladně a všechny jsme byly seznámeny s tím, jak budeme fungovat, zasáhl nás ještě další odchod, což změnilo i můj útok. Myslím si, že všechny tyto změny se odrazily v našem výkonu a dlouhodobě se trápíme. Nicméně si myslím, že se naše výkony budou jen zlepšovat a my ukážeme, že na tom nejsme vůbec špatně. I díky této situaci jsem se musela naučit fungovat s tím, že týmu musím co nejvíce pomoci svými výkony.

S týmovými výkony tedy očividně zatím spokojena příliš nejsi. Kde vidíš největší prostor pro zlepšení? A je někdo, kdo tě v úvodu sezóny příjemně překvapil?

Spokojená opravdu nejsem, všechny jsme od začátku věděly, že tohle nebude vůbec jednoduchá sezóna. Tým je velmi mladý a nezkušený. Na druhou stranu vím, že jsme schopny předvést mnohem více, než jsme zatím ukázaly a rozhodně byly zápasy, kde jsme měly brát všechny body my. Největší problém vidím v koncovce. V posledním zápase jsme doplatily i na naši obranu a celkový důraz. Příjemně mě překvapila Péťa Šebestová. Myslím si, že to pro ni není rozhodně lehké období, musela na sebe vzít spousty zodpovědnosti, jelikož patří k našim nejlepším hráčkám. A dle mého názoru se s touto rolí vypořádává výborně.

Vyčerpávající zhodnocení, díky za to. Na závěr už jen dotaz aktuální, ale vlastně i do budoucna. Spousta hráčů i hráček míří momentálně do Skandinávie, protože tady hrát nemohou. Uvažovala jsi taky nad takovým řešením? A jelikož předpokládám, že myšlenku zahraničního angažmá v hlavě do budoucna nosíš, tak kde by byla tvá vysněná florbalová adresa?

Myšlenka rozhodně byla. Dostala jsem i nabídku vyzkoušet si trénování v jednom švédském týmu, ale zatím je teprve všechno v řešení. Rozhodně bych si jednou v zahraničí chtěla zahrát. Sen by byla nejvyšší švédská liga, ale to je zatím hodně do budoucna. Mojí prioritou je dodělat školu a pak uvidíme, jak se celá situace bude vyvíjet.

Na úplný závěr díky za tvůj čas a odpovědi a doufejme, že se co nejdříve opět uvidíme na hřišti! :-)

Taky děkuji!