Čtvrtfinálové duely se minulý víkend odehrály na Jižním Městě, kde chtěl Start potrápit favorizovaný Tatran. Jedenadvaceti góly ve dvou zápasech ale střešovické florbalistky rozhodly o ukončení série v nejkratším možném čase.

5.3. | FATPIPE Tigers Start98 Kunratice vs. PSN Tatran Střešovice | 1:11 (0:2, 1:3, 0:6)

V sobotním utkání si domácí vybraly nejslabší chvilku celé série. Ačkoli v první části držely s Tatranem krok, nedokázaly se střelecky prosadit. Střešovice naopak udělovaly lekci z produktivity, k navýšení skóre jim pomohla i využitá přesilová hra. Jedinou přesnou trefu Tigers zaznamenala po pohledné individuální akci Kristina Zlatníková. Nejčernější momenty přinesla třetí třetina, ve které Start inkasoval šestkrát, a v utkání padl 1:11.

Nedělní zápas začal divokou přestřelkou. Tatran šel sice v šesté minutě do vedení, prapor Startu ale opět zvedla Zlatníková. Nejprve sama vyrovnala, a poté přihrávkou našla Kateřinu Kovaříkovou, která zajistila domácím vedení. Střešovice ale s odpovědí dlouho nečekaly. Za necelých osm minut vsítily pět gólů a naděje na úspěch se domácím rozplynuly.

Zatímco ve druhé části hostující tým ještě navýšil své vedení, Tigers střelecky mlčely. Malá radost na domácí střídačce mohla propuknout, když se ve vlastním oslabení prosadila Veronika Balejová. Tatáž hráčka se ještě postarala o korekci v 56. minutě. Na výsledku čtvrtfinále to ale nic nezměnilo a Tigers tak po sympatických výkonech opouští play off s výsledkem 0:4 na zápasy.

Autor: Karolína Laura Hornová