Na Jižní Město dorazil suverén posledních sezón a uštědřil našim ženám krutou porážku. Tygřice inkasovaly 11 branek a samy se navzdory velkému počtu šancí trefily pouze čtyřikrát.

2.10. | FATPIPE Tigers Start98 Kunratice vs. 1.SC TEMPISH Vítkovice | 4:11 (2:4, 0:3, 2:4)

Start dokázal v prvních minutách se soupeřkami držet krok a sám několikrát ohrozil branku Nikoly Příleské. Byly to ale hostující hráčky, které otevřely skóre. Stalo se tak v osmé minutě a o chvíli později následovala zběsilá pasáž, ve které vsítily rytířky tři góly za necelých třicet vteřin. Chvilkovým výpadkem se ale tygřice nenechaly srazit a zanedlouho také otevřely svůj gólový účet. Nejprve se trefila Eliška Poláková a gól do šatny zařídila Barbora Špačková.

Ve druhé části Vítkovice přidaly na své konto další tři přesné zásahy a Tigers si tak do třetí dvacetiminutovky přenesly pětigólové manko.

V úvodu poslední části se povedlo domácím snížit díky úspěšnému přečíslení, nicméně hostující kapitánka Ferenčíková neprodleně přispěchala s odpovědí. Posléze přišel další gól v domácí síti, tentokrát Vítkovice trestaly nedoraz v brankovišti. Po poněkud klidnější pasáži se tygřicím povedlo ještě jednou skórovat v početní výhodě. Šanci na solidní výsledek ale Vítkovice zmařily v samém závěru utkání, když během poslední minuty zaznamenaly další dvě branky a daly tak definitivně razítko na své vítězství.

Autor: Karolína Laura Hornová