V dohrávce 17. kola sehrály ženy zápas s Mladou Boleslaví, ve kterém po celou dobu jasně dominovaly. S klidem tak dokráčely k výhře 9:3 a zapsaly tři body, díky čemuž se vyhouply na sedmou příčku tabulky.

11.1. | FATPIPE Tigers Start98 Kunratice vs. MITEL Florbalová akademie MB | 9:3 (3:1, 5:2, 1:0)

Z první velké šance se v jedenapadesáté vteřině nemýlila Eliška Poláková, která v zápase zaznamenala celkem pět kanadských bodů a byla vyhlášena nejlepší hráčkou utkání. Poté ale následoval gólový útlum a další střela se ujala až ve 14. minutě, bohužel však zapadla za záda Kristýny Janglové. Tigers ale s odpovědí dlouho nečekaly, povedlo se jim vstřelit dvě branky a vybudovat si náskok.

Ve druhé části byly oba celky podobně střelecky aktivní, ale byl to Start, který tentokrát dával lekci z produktivity. Z devíti střel na bránu bylo hned pět gólových. Boleslavi se v posledních minutách podařilo dvěma slepenými brankami korigovat skóre.

Ve třetí třetině viděli fanoušci na Jedenáctce už pouze jednu branku, o kterou se postarala Veronika Balejová. Tigers se tak jasnou výhrou dobře naladily na sobotní duel, ve kterém budou čelit FbŠ Bohemians.

Autor: Karolína Laura Hornová