Před zápasem s Karlovými Vary jsme si pro Vás připravili jednu fantastickou zprávu! Staronová posila je odchovancem Startíčku, bývalým reprezentantem a držitelem dvou extraligových titulů. Už víte? Ano, do Kunratic se vrací Petr Pražák!

Po delší odmlce se vracíš zpět k florbalu, co bylo motivací se vrátit?

Byl klasický pracovní den a já brouzdal na Facebooku, co je zase nového. V tom na mě vyskočila tabulka 1. ligy a Start na nějakém 12. místě se 4 čtverečky značící aktuální (ne)formu. Já byl v tu dobu už krásně zlenivělý a nemohl jsem se do nějakého většího sportování dokopat, takže to byla ideální příležitost, jak se přestat válet a trochu Startíčku i snad vrátit, co do mě tenkrát v mládí investoval.

Jsme uprostřed sezóny, která je pro Startíček plná velkých změn. Jak ty vnímáš aktuální situaci v týmu?

Tým si pořád nějakým způsobem sedá, co se týče sestavy, taktiky, atd. I přes poslední výsledky mi přijde, že nálada v týmu je více než dobrá. Hlavním důvodem je, že jsou ve Startu samí tutoví lidičky!

Ihned po příchodu ses připojil do útoku ke svému bráchovi Michalovi, který letos nosí kapitánskou pásku. Jak jste schopní spolu jak na hřišti, tak mimo něj vycházet?

Brácha byl také jedním z důvodů, kvůli kterému jsem se na Start vrátil. On už je starší pán, bolí ho záda a ne vždy dokáže na tréninku podat 100% výkon, takže se v lajně musíme trochu přizpůsobovat jeho tempu, ale v zápase na to sílu ještě má, takže asi je to jen o hlavě. Myslím, že spolu zatím na hřišti vycházíme, ale čas ukáže. No a mimo něj si pomáháme ve všem, včetně Clash Royale nebo servisu jeho pochybného čínského skútru.

V čem vidíš silné stránky týmu a na čem je podle tebe naopak potřeba zapracovat?

Je to mladý tým, který má čistou hlavu a dokáže řešit i jiné věci něž florbal, což já velice vítám 😊

Děláme plno zbrklých rozhodnutí a laciných chyb, z čehož plyne hromada gólů, co dostáváme a pořád je to takový ten mladý hurá styl. Věřím však, že to se časem odbourá a budeme se pohybovat na jiných příčkách tabulky.

Jaký je tvůj cíl pro letošní sezónu?

Můj osobní cíl je se nezranit. Jiné cíle nemám a budu rád, když budou dávat góly ostatní kluci. Já střelec nikdy moc nebyl a nevím, proč bych to měl na stará kolena měnit. Týmový cíl je pro mě, a podotýkám, že za mě maximálně reálný, playoff. Vzhledem k pozvolnému rozjezdu bude hodně těžké se dostat v playoff dále, ale je půlka sezóny a stát se ještě může cokoliv.