Historicky první zápas Startu v ženské Extralize je za námi. Naše ženy předvedly solidní výkon, kterému chybělo pouze více vstřelených gólů. I tak se ale nakonec mohly radovat ze zasloužené výhry 3:2, i když až po samostatných nájezdech.

Sobota 12.9. se zapíše do historie našeho klubu. Po sloučení s Tigers a převzetí nejvyšší ženské soutěže přišla velká starťácká premiéra. Úvodním soupeřem byl nováček z Mladé Boleslavi. Zdejší Florbalová akademie převzala soutěž od Liberce. Paradoxně byl kádr soupeře o něco zkušenější a starší. Náš tým obsahoval nadpoloviční většinu hráček, které atmosféru Extraligy nikdy neokusily, a mírnou nervozitu šlo z výkonu vycítit.

Holky se však s debutem popasovaly statečně a svého soupeře dokázaly přehrát. O obrazu hry hovoří poměr střel, kdy jsme vyprodukovaly více než dvojnásobný počet pokusů co domácí tým. Ovšem stejně jako v létě v přípravných zápasech nás zradila koncovka.

Do vedení se hned zkraje dostaly domácí hráčky, zásluhou své kapitánky Žapkové. Na tuto nepříjemnost dokázala po dobře sehrané standardce odpovědět Markéta Baťková, která i zásluhou dobré práce před bránou propálila ve velké formě chytající domácí brankářku a připsala si svou premiérovou trefu. I nadále jsme měly trochu více ze hry, ale FAMB dokázala hrozit z brejků. Ve druhé třetině se po chybě v rozehrávce dostala do brejku Doležálková a svou střelu umístila přesně na zadní tyč. Následně se převaha trochu zvětšila, ale vyrovnání nepřicházelo. Nakonec se zadařilo až z přesilové hry necelých pět minut před koncem. Opět se jednalo o premiérovou trefu, tentokrát z hole juniorské reprezentantky Kristiny Zlatníkové. Ve zbytku utkání a ani v následném prodloužení se diváci další branky nedočkali a tak přišly na řadu nájezdy.

V první sérii se nemýlila svižnou střelou Barbora Špačková a její úspěch podpořila Kristýna Janglová výborným zákrokem. V druhé sérii to bylo přesně naopak, šikovně se prosadila Bárková, naopak Zlatníkové míček trochu sjel a nedokázala rozvlnit síť. Když následně třetí pokus neproměnila Vranová, naskytla se příležitost ukončit utkání pro Petru Šebestovou. Ta se daného úkolu zhostila na jedničku a korunovala svůj povedený výkon, za který byla vyhlášena nejlepší hráčkou utkání.

Další utkání čeká mladý tým již v sobotu 19.9. od 16:30 ve Sportovní hale Jižní Město. Soupeřkami budou hráčky FBC ČPP OSTRAVA. Přijďte holky podpořit!

Druhý daleký výjezd a druhý návrat bez bodu. Po minulém týdnu a nejdelším výjezdu do Havířova byl tentokrát cestovní plán o něco přívětivější. I tak ale muži cestovali přes dvě stě kilometrů, tentokrát do Brna. Cesta zpět jim však po utkání řádně zhořkla.

Výsledek je k průběhu utkání možná až krutý, ale to už se ve sportu stává. Zápas se hrubě nepovedl a soupeř byl lepší prakticky ve všech aspektech hry. Velké množství nedorazů a osobních chyb vyústilo až ve skóre 8:1 pro domácí Gullivers.

Jediná část, kde Start dokázal výsledkově konkurovat, byla druhá třetina. Ta skončila remízovým stavem 1:1. Jedinou starťáckou branku v této třetině a po hříchu i zápase vstřelil Richard Marek a zaznamenal tak alespoň čestný úspěch v tomto nepovedeném klání. Nejlepším hráčem byl zvolen Vojtěch Doleček.

Po úvodních dvou kolech tak muži stále čekají na úvodní bodový zápis. Další příležitost budou mít v sobotu 19.9. od 19 hodin ve Sportovní hale ZŠ Kunratice. V prvním domácím utkání přivítají rozjeté Štíry České Budějovice. Doražte kluky podpořit!