Členská sekce

HISTORIE

Florbalový oddíl s původním názvem START NUSLE byl založen v roce 1998, jako jeden z oddílů 88. PS Česká Lvíčata, kdy začalo trénovat první 15členné dětské družstvo. Zakladatelem, trenérem a nejvýraznější osobou STARTU byl jednoznačně Jiří Szebinovský, který dokázal provést klub od úplného počátku až do uznávaného a respektovaného klubu na florbalové mapě.

Dnes Start98 Kunratice obsazuje soutěže ve všech věkových kategoriích, zejména v dětských soutěžích se stal již známým a respektovaným klubem v rámci Prahy i celé České republiky. Má více než 250 členů a hraje 1. ligu mužů a také 2.ligu žen.

Již z počátku tým velmi úzce spolupracoval s Fakultní základní školou Táborská v Praze 4 a bez této podpory vedení této školy by jistě nedosáhl dnešních úspěchů. V roce 2007 klub po přestěhování do Kunratické sportovní haly změnil svůj název na Start98 a s postupem času a se vzrůstající podporou městské části Kunratice se začal v mládežnických kategoriích používat název Start98 Praha-Kunratice.

Historický milník byla pro klub sezona 2010/2011, kdy se podařilo postoupit přes tým FBC Plzeň do 1.ligy mužů, a od této sezony tak našemu klubu Start98 Kunratice náleží prvoligová příslušnost. Postup byl vydřený ve třetím utkání na hřišti FBC Plzeň, kdy musely rozhodnout až samostatné nájezdy, kdy se o dvě naše trefy postarali David Ullmann a Ondřej Vavro. V brance byl nepřekonatelný Martin Novotný, který se podepsal výraznou měrou o historickou cestu z „pralesa“ mezi florbalovou elitu. Jako kapitán nás do 1.ligy mužů vedl současný předseda klubu Václav Buček.

V sezóně 2014/2015 se našim mužům povedlo projít až do samotného finále 1.ligy mužů a rozdat si to tak o postup do tehdejší Extraligy mužů. V semifinále jsme přešli přes favorita na postup z České Lípy a ve finále jsme narazili na SK BIVOJ LITVÍNOV. Nakonec se vše rozhodlo až v 7. zápase neskutečně bojovné a vypjaté série. V Litvínově jsme padli a čekala nás tak baráž se Sokolem Královské Vinohrady. Na tuto sérii už nám nezbyly síly a SKV si udrželo extraligovou příslušnost.

Klubem prošla celá řada výborných hráčů jako Martin Novotný, Jiří Vašíček, Ondřej Vavro, Filip Altman, David Ullmann, Michal Pražák (letošní kapitán mužů), Filip Ullmann (Tatran Střešovice, Kanonýři Kladno), Petr Heřmanský (Tatran Střešovice, Traverza Mukařov), Petr Pražák (FLORBAL CHODOV).

Od roku 2018 je klub START98 součástí projektu Floorball Group společně s týmy Traverza Mukařov a Florbal Chodov.

O chod oddílu se stará vedení v čele s Václavem Bučkem, Michal Plaček, Petr Hrnčíř a Václav Pašek.

  • Vedení klubu
  • Kontakty
  • Historie
  • Hala
  • Vize a filosofie klubu
  • Facebook