Členská sekce

KLUBOVÉ HODNOTY


Přípravka

Herní hodnoty:

1) Chyba je kámoš

Nebojím se dělat chyby. Chyby mě posouvají dál. Kdo nedělá chyby, nezkouší nic nového a nerozvíjí se.

2) Hlava nahoře

Snažím se nekoukat na míček a mít hlavu nahoře, abych se s někým nesrazili a věděl, kde kdo je.

3) Všichni útočí i bráni

Všichni chceme útočit, abychom dali gól. Zároveň musíme všichni bránit, abychom žádný gól nedostali.

4) Snažím se co nejlépe vyhodnotit situace

Musíme u hry přemýšlet. Musím si vždy rozmyslet, jestli poběžím s míčkem sám, udělám kličku, přihraji, nebo vystřelím.

5) Bez míčku jsem aktivní

Čím víc necháme míček soupeři, tím víc bude mít času nám dát gól. Proto se snažím mu ho co nejrychleji vzít.

6) Soustředím se

Před i během zápasu se soustředím na sebe a na výkon svého týmu, pokud udělám chybu, nesvádím to na ostatní.

7) Jsem odvážný

Nebojím se do soupeře zajet čistě ramenem. Gólmanovi chceme pomoci, proto se nebojíme toho, že nás trefí míček.

8) Důraz v zakončení

Abychom vyhráli, tak musíme dávat góly. Proto, když vidím odražený míček od brankáře, nečekám a snažím se míček dorazit do branky.

9) Každé střídání chci být hrozbou

Každé střídání dělám vše pro to, abychom mohli dát gól.

10) Trénuji, jako když hraji

Trénink nás musí bavit, ale musíme dělat vše pro to, abychom se co nejvíce zlepšovali.


Morální hodnoty:

1) Vždy a všude včas

Na zápas i na trénink chodím vždy včas. Platí to, i když si nás zavolá trenér.

2) Koncentrace

Abych se mohl zlepšovat, tak se musím soustředit a makat na maximum. Při zápase neřeším nic jiného než hru. Na tréninku se zase soustředím plně na cvičení, aby měli smysl a nebyly jenom ztrátou času.

3) Komunikace

O přihrávku si vždy musím, moji spoluhráči nevidí vše. Nebojím se říct trenérovi i spoluhráčům, co se mi nelíbí, ale vždy respektem a pochopením k druhým.

4) Stojíme při sobě

Jsme jeden tým, jedna parta, a proto si musíme pomáhat na hřišti i mimo něj.

5) Nikdy se nevzdáváme

Vždycky chceme vyhrát, a pokud budeme prohrávat, tak nepřestaneme bojovat a budeme se dál snažit ze všech sil.

6) Fair-play

I přesto, že rozhodčí něco špatně pískne, nezačnu nadávat a hraji dál. Nikdy nepodvádím, chci vyhrát férově.

7) Pracovitost

Jsem pracovitý. Po celou dobu makám naplno.


Elévové a mladší žáci

Herní hodnoty:

1) Hlava nahoře

Snažím se mít neustálý přehled o situaci na hřišti, o pozicích, ve kterých jsou moji spoluhráči i protivníci, a o prostorech na hrací ploše. Toho mohu dosáhnout pouze tehdy, když zvednu hlavu a přestanu neustále kontrolovat míček na čepeli. Vést míček bez kontroly zraku musím stále pilovat, protože mi to usnadní celou mou hru.

2) Všichni hráči útočí i brání

Čím více nás je v obraně, tím je větší šance, že útok soupeře ubráníme. Naopak čím více se nás dostane do útoku, tím větší máme možnost skórovat, a to jak z běžné střely, tak z dorážek. Navíc usnadníme hru našim spoluhráčům, kteří budou mít více možností kam přihrát.

3) Snažím se vždy co nejlépe vyhodnotit herní situace

Nikdy se nestane, abych měl jen jednu variantu, co s míčkem udělat. Nad hrou musím neustále přemýšlet, vybírat mezi možnostmi a zkusit přijít na tu nejlepší z nich. Samozřejmě čím chytřeji se moji spoluhráči bez míčku budou pohybovat, tím více možností budu mít a situaci vyřeším o to lépe.

4) Bez míčku jsme aktivní a agresivní, abychom ho co nejdříve získali

Čím více dáme soupeři času na to něco s míčkem vymyslet, tím spíše s ním opravdu něco vymyslí. Je důležité, abychom neustále napadali a zdvojovali soupeře a zabránil mu tak hru rozehrát. Čím méně má soupeř míček pod kontrolou, tím je větší šance, že se nám ho podaří získat.

5) Soustředím se pouze na svůj výkon a výkon svého týmu

Věřím naší hře, našemu týmu a vím, že nejlépe se mi hraje, když se maximálně soustředím na svůj vlastní výkon. Pokud se však nechám rozhodit hrou soupeře, pískáním rozhodčího nebo drobnými fauly, nebudu moci podávat své maximum.

6) Chceme celou hru zrychlovat svým pohybem a přihrávkami

Míček, který přihraji je rychlejší, než míček, který vedu na hokejce. Prudkými a přesnými přihrávkami nedám soupeři čas na to se přemístit a zabránit nám ve vstřelení gólu. Vše se ale odvíjí od dobrého pohybu bez míčku, vzájemné komunikace a přehledu o hře, který je pro rychlé kombinace nezbytný.

7) Jsme odvážní, chladnokrevní a důrazní v zakončení. Každé střídání chceme být hrozbou pro soupeře

Soupeře se nebojíme a za žádnou cenu ho nehodláme šetřit. Chceme dávat mnoho gólů a víme, že pro vstřelení takové branky je třeba zachovat chladná hlava, nepanikařit a klidně i za cenu drobného risku donutit soupeře chybovat. Jeho chybu pak nekompromisně trestáme.

8) Kompaktnost, důraz, bloky, základní postoj

Když nás soupeř tlačí a náš tým je stažen na vlastní polovině. Víme, jak bránit, nelítáme splašeně po hřišti a pomáháme našemu brankáři. Je důležité spolu komunikovat, být neustále připraven na to jít do bloku, zahustit prostor před brankou a být důrazný ve všech soubojích. Nedovolíme soupeři dorážet a při jeho zaváhání svou aktivitou vybojujeme míček.

9) Trénujeme, jako když hrajeme

Přípravou na zápas je trénink. Trénink je doba, kdy se mám zdokonalovat. Když se na tréninku nebudu soustředit, když se zde nenaučím hrát na maximum a snažit se, jako by to byl zápas, nikdy se nezlepším. Když při hře na tréninku nebudu hrát tak, jako bych hrál v zápase, nenaučím sebe ani své spoluhráče hrát pod tlakem a ani nevytvořím nové herní situace, které nás můžou posunout zase o kus dál. Vždy chci na tréninku vyhrávat a prohru přijímám s hořkostí, ale pokorně.


Morální hodnoty:

1) Vždy a všude přesně a včas

Na každý trénink, sraz i zápas přicházím včas. Vím, že pokud na trénink přijdu pozdě, spoluhráči musejí vše připravit i za mě a nemohu jim s tím pomoci. Kdykoliv si nás trenér svolá během tréninku, jdu rovnou k němu, ať nebrzdím svůj tým. Dochvilnost je důležitá i na předzápasové srazy, jelikož bez kompletního týmu nezačne příprava na utkání a spoluhráči tak na mě musejí čekat.

2) Koncentrace

Na cokoliv, co dělám, se maximálně soustředím. Jedině tak se mohu zlepšit. Je důležité být koncentrován i mimo hrací plochu. Vykazovat maximální soustředění i na předzápasových poradách, střídačce nebo po zápase. Se svými spoluhráči řeším jenom hru a vyskytlé herní situace a nezajímá mě nic jiného. Během tréninku se plně soustředím na dané cvičení a na pokyny, které mi zadá trenér. Tak probudím ten pravý zápal pro věc.

3) Komunikace

Pokud s něčím nejsem spokojen, nebojím se to říct. Jsem schopen mluvit se spoluhráči, s rodiči i s trenérem. Vše, co říkám, říkám s respektem ke druhému a s pochopením. Nenadáváme si a snažíme se zůstat nad věcí. Snažíme se, abychom si pomohli a zlepšovali se spolu jako tým. Poskytujeme si tedy rady, jak daný problém zlepšit a společně se zdokonalit.

4) Profesionalismus/Jsme sportovci

Všichni jsme do florbalu zapáleni, všichni pro něj mnoho obětováváme. Na florbale trávíme většinu ze svého volného času a hodiny pracujeme na neustálém zlepšování se. Víme, že pokud k věci nepřistoupíme jako sportovci, nebude veškerý čas, který v hale trávíme, využit na plno. Je zbytečné pro sport tolik obětovat a nedostat z něj maximum, kvůli selhání v doplňujících stavebních prvcích sportovce jako je strava, regenerace apod.

5) Stojíme při sobě za každých okolností i mimo hřiště

Na florbale jsme jeden tým, jedna parta, kde jeden bojuje za všechny a všichni zase za jednoho. Za svými spoluhráči stojíme za každých okolností a nenecháme je na holičkách jak na hřišti, tak mimo něj. Vzájemně se respektujeme a necháváme nikoho odstrčeného, jelikož i z něho se náš tým skládá.

6) Nikdy se nevzdáváme, bojujeme až do konce a vždy chceme uspět.

Na tréninky chodíme, protože se chceme zlepšovat. Zlepšujeme se, protože chceme hrát lépe na zápasech. Hrajeme lépe na zápasech, protože chceme vyhrávat a uspět. Na zápasech tedy vynakládáme veškeré své síly k co nejlepším výkonům a děláme maximum pro úspěch svého týmu.

7) Fair-play.

Nikdy se neponížíme k podvodu. Jsme čestní a vždy chceme vyhrát férově. Pokud se rozhodčí splete a my máme možnost se přiznat, uděláme to. Nehrajeme zákeřně a raději přijmeme prohru, nežli výhru s úmyslným porušením pravidel.

8) Pracovitost

Jsem pracovitý a snažím se plnit pokyny trenéra po celou dobu tréninku. Ten ví, co je pro mě nejdůležitější a snaží se ze mně vychovat sportovce. Snažím se vydržet koncentrován a dělat to, co mi zadává. Pokud místo plnění zadání budu dělat něco, co nemám, zdržuji nejen sebe, ale i celý svůj tým.


Starší žáci až junioři

Herní hodnoty:

1) Hlava nahoře

Neustále se snažíme hrát bez zrakové kontroly míčku. Získáme tak přehled o dění na hřišti, o pozicích soupeře a pohybu spoluhráčů. Už při zpracování míčku je třeba zvedat hlavu a přemýšlet nad další herní situací. Vedení míčku se zvednutou hlavou je třeba neustále trénovat, protože získáme nad soupeřem výhodu a velmi nám to usnadní naší hru.

2) Všichni hráči útočí a všichni brání

Je nesmírně důležité, abychom hráli jako tým. V týmu táhnou všichni za jeden provaz, ať už se brání, nebo se útočí. Pět hráčů má mnohem větší šanci, že odvrátí útok soupeře, než pouze dva-tři hráči. To samé platí i při hře „dopředu“. Obránci podporují své útočníky a snaží se o vytváření dalších nebezpečných brankových situací.

3) Snažím se vždy co nejlépe vyhodnotit herní situace

Málokdy se stane, že bych neměl kam s míčkem běžet, nebo kam přihrát. Většinou mám několik variant co s míčkem udělat v závislosti na pohybu mých spoluhráčů, nebo mého vlastního. Já se pořád snažím mít nad hrou přehled a číst soupeřovy kroky, dříve než je udělá. Díky tomu se vždy snažím zvolit v daný moment nejefektivnější/nejvhodnější/nejjistější/nejlepší variantu.

4) Soustředím se pouze na svůj výkon a výkon svého týmu

Věřím naší hře a svým spoluhráčům! Hru soupeře, či výkon rozhodčích beru jako jasně danou věc a věnuji se pouze svému vlastnímu výkonu, abych odvedl co nejlepší výkon, kterého jsem schopen. Své spoluhráče respektuji a veškeré spory odložím na dobu, kdy nebudeme v hale.

5) Bez míčku jsme aktivní a agresivní, abychom ho co nejdříve získali

Svým pohybem se snažím donutit soupeře k chybě, díky které nám odevzdá míček. Když vidím, že nemá míček pevně pod kontrolou, agresivně napadám podporován všemi mými spoluhráči. Soupeře tak dostanu pod tlak a buď míček přímo vybojuji, nebo ho soupeř odevzdá nepřesnou přihrávkou.

6) Chceme celou hru zrychlovat svým pohybem a prudkými - přesnými přihrávkami

Míček, který přihraji, je rychlejší než míček vedený na florbalce. Prudkými a přesnými přihrávkami nedám soupeři čas na to, aby se přemístil a mohl nám zabránit ve vstřelení gólu. Vše se odvíjí od dobrého pohybu hráčů bez míčku, vzájemné komunikaci a přehledu o hře, který je pro rychlou kombinaci nezbytný.

7) Jsme odvážní, chladnokrevní a důrazní v zakončení, vždy a každé střídání chceme být hrozbou pro soupeře

Soupeře se nebojíme a za žádnou cenu ho nehodláme šetřit. Chceme dávat mnoho gólů a víme, že pro vstřelení takové branky je třeba zachovat chladnou hlavu, nepanikařit a klidně i za cenu drobného risku donutit soupeře chybovat. Jeho chybu pak nekompromisně trestáme.

8) Trénujeme, jako když hrajeme

Co všechno se naučím v tréninku, potom dělám i v utkání. Proto ke každému cvičení a hře při tréninku přistupuji maximálně soustředěný. Bez toho je velmi těžké dále rozvíjet a posunovat své dovednosti. Pokud tedy, budu trénovat na půl plynu, budu pak hrát i v utkání na půl plynu a tvrdě trénující soupeř mě snadno porazí. Na tréninku tedy trénuju na 110% a snažím se vyhrát všechny souboje a proměnit všechny své šance. Být nejlepší!


Morální hodnoty:

1) Vždy a všude, přesně a včas

Na každý trénink, sraz i utkání přicházím včas. Vím, že pokud na trénink přijdu pozdě, spoluhráči musejí vše připravit i za mě a nemohu jim s tím pomoci. Během tréninku, kdykoliv si nás trenér svolá, jdu rovnou k němu, ať nebrzdím svůj tým. Dochvilnost je důležitá i na porady před utkáním, jelikož bez kompletního týmu nezačne příprava na utkání a spoluhráči tak na mě musejí čekat.

2) Koncentrace

Na cokoliv, co dělám, se maximálně soustředím. Jedině tak se mohu zlepšit. Je důležité být koncentrován i mimo hrací plochu. Vykazovat maximální soustředění i na poradách před utkáním, střídačce nebo po utkání. Se svými spoluhráči řeším jenom hru a vyskytlé herní situace a nezajímá mě nic jiného. Během tréninku se plně soustředím na dané cvičení a na pokyny, které mi zadá trenér. Tak probudím ten pravý zápal pro věc.

3) Komunikace

Pokud s něčím nejsem spokojen, nebojím se to říct. Jsem schopen mluvit se spoluhráči, s rodiči i s trenérem. Vše, co říkám, říkám s respektem ke druhému a s pochopením. Nenadáváme si a snažíme se zůstat nad věcí. Snažíme se, abychom si pomohli a zlepšovali se spolu jako tým. Poskytujeme si tedy rady, jak daný problém zlepšit a společně se zdokonalit.

4) Profesionalismus / Jsme sportovci

Všichni jsme do florbalu zapáleni a všichni florbalu obětujeme mnoho. Na florbalu trávíme většinu ze svého volného času a hodiny pracujeme na neustálém zlepšování. Víme, že pokud k věci nepřistoupíme jako sportovci, nebude veškerý čas, který v hale trávíme, využit na plno. Je zbytečné pro sport tolik obětovat a nedostat z něj maximum, kvůli selhání v doplňujících stavebních prvcích sportovce jako je strava, regenerace apod.

5) Stojíme při sobě za každých okolností i mimo hřiště:

Na florbalu jsme jeden tým, jedna parta, kde jeden bojuje za všechny a všichni za jednoho. Za svými spoluhráči stojíme za každých okolností a nenecháme je na holičkách jak na hřišti, tak mimo něj. Vzájemně se respektujeme a nenecháváme nikoho odstrčeného, jelikož i z něho se můj tým skládá.

6) Nikdy se nevzdáváme, bojujeme až do konce a vždy chceme uspět.

Na tréninky chodíme, protože se chceme zlepšovat. Zlepšujeme se, protože chceme hrát lépe během utkání, hrajeme lépe během utkání, protože chceme vyhrávat a uspět. Při utkání tedy vynakládáme veškeré své síly k co nejlepším výkonům a děláme maximum pro úspěch svého týmu.

7) Fair-play:

Nikdy se neponížíme k podvodu. Jsme čestní a vždy chceme vyhrát férově v rámci pravidel. Pokud se rozhodčí splete a my máme možnost se přiznat, uděláme to. Nehrajeme zákeřně a raději přijmeme prohru nežli vyhrát s úmyslným porušením pravidel. Vždy respektuji soupeře ať už je lepší, nebo horší než já. Do soubojů chodím s cílem získat míček, nikdy s úmyslem zranit.

8) Pracovitost:

Jsem pracovitý a snažím se plnit pokyny trenéra po celou dobu tréninku. Ten ví, co je pro mě nejdůležitější a snaží se ze mě vychovat sportovce. Snažím se vydržet koncentrován a dělat to, co mi říká. Pokud místo plnění zadání budu dělat něco jiného, zdržuji nejen sebe, ale i celý svůj tým.

 • Vedení klubu
 • Kontakty
 • Historie
 • Rozpis tréninků
 • Ke stažení
 • Hala
 • Příspěvky
 • Vize a filosofie klubu
 • Facebook

  TOPlist