Start98Štíři
2:3(0:3,1:0,1:0)
čt 17. 11. 2022 13:00 @ SH Jižní Město, 1. liga mužů, 14. kolo

Muži těsně podlehli Budějovicím, třígólové manko z první třetiny nesmazali

Mužský tým v domácím zápase těsně prohrál s Českými Budějovicemi. O vítězi se rozhodlo už v první třetině, kdy Štíři odskočili do tříbrankového vedení. Muži sice v následujících 40 minutách mocně dotahovali, nakonec jim ale jeden přesný zásah chyběl. Start tak zapsal těsnou porážku 2:3.

První branku viděli diváci na Jižním Městě už ve třetí minutě, když si po rychlém přečíslení si otevřeli střelecký účet hosté. O pár minut později dostali Štíři k dispozici přesilovou hru, kterou využili. A třígólový náskok záhy přisoudil Budějovicím Matyáš Sirotek přesnou ranou do rohu branky.

Ve druhé části domácí hráli přesilovku, i tentokrát ale byly všechny střelecké šance hostující obranou pokryty. Gólový účet otevřel až ve 31. minutě Tomáš Josefovič, když se nejlépe zorientoval na velkém brankovišti a přesně zavěsil. Ačkoli domácí výrazně svého soupeře přestříleli, ve druhé třetině už další branku nepřidali.

Do třetí části se šlo za stavu 1:3 z pohledu Startu. V úvodních minutách diváci moc šancí neviděli. Výrazný moment přišel až ve 48. minutě, kdy rozhodčí za vzájemnou potyčku u domácí střídačky vyloučili jednoho hráče na každé straně. Při hře 4 na 4 branka nepadla. V 57. minutě Adam Havránek svolal svůj tým k poradě, aby rozdal pokyny před power play. Hru v šesti následně využil Martin Fenik po přihrávce Otakara Práška. Ve zbylých třech minutách už ale domácí snahy vyšly na prázdno, a tak utkání skončilo poměrem 2:3.

Příští zápas čeká Start už v neděli, kdy pojedou bojovat na Kladno.