Start98
Start98Kanonýři
7:6(4:4,0:1,3:1)
so 17. 9. 2022 13:00 @ SH Jižní Město, 1. liga mužů, 3. kolo

Start zvládl domácí přestřelku, po dvou obratech proti Kladnu vystřelil tři body Sedláček

Mužský tým Startu získal velmi cenný skalp silného soupeře, když po vlažném úvodu dokázal zápas hned dvakrát otočit. Divoká přestřelka nakonec vyústila ve vítězství domácích, o rozhodující úder se postaral v 57. minutě Lukáš Sedláček.

Sobotní duel na Jižním Městě sledovalo 115 fanoušků, kteří v první třetině sledovali gólovou přetahovanou. Start nezachytil úvod zápasu a v šesté minutě prohrával už o tři branky. Pak už se ale rozjeli i domácí. Chybu v rozehrávce hostů vystihl Adam Kulík a vyslal do úniku Jakuba Dufka, který prostřelil vše, co měl v cestě. Další snížení přišlo záhy z hole Jiřího Lebedy a ve 13. minutě už bylo vyrovnáno. V 15. minutě se opět prosadil Dufek, vedení ale Start do konce třetiny neudržel. Na světelnou tabuli tak za první dvacetiminutovku naskákaly čtyři góly na každé straně.

Ve druhé části se oba brankostroje zadrhly. Jediný gól zaznamenali Kanonýři, a tak musely Kunratice znovu dotahovat.

K obratu se nadechly v úvodu třetí části, kdy dvěma góly zkompletoval hattrick Lebeda. Vedení ale nevydrželo dlouho, jelikož se hosté prosadili v přesilovce a stav byl opět srovnaný. Po pokaženém buly ale rozhodčí odpískal rozehrávku z půlky, kdy po lehkém přistrčení pálil Sedláček, jehož projektil doputoval i s tečí až do kladenské branky. Start tak po vítězství 7:6 obral Kladno o všechny body, díky čemuž se po nekompletním třetím kole posunul na čtvrtou pozici v tabulce.

Další zápas čeká Kunratice 25.9., kdy se představí na horké brněnské půdě proti Sokolům.