LiberecStart98
8:12(1:6,5:4,2:2)
so 3. 12. 2022 20:00 @ SH ZŠ Dobiášova Liberec, Extraliga žen, 13. kolo

Dvacetigólovou přestřelkou ovládly Tigers, Liberec porazily poměrem 12:8

Ženy Startu po první třetině vedly 6:1 a tento náskok se později ukázal jako rozhodující. I když se Liberec snažil dotáhnout, nakonec Tigers uhájily své vedení a po divoké přestřelce zapsaly tři body.

Do utkání vstoupil lépe Liberec, který šel ve druhé minutě do vedení. Poté následovala bezgólová pasáž, kdy byl aktivnější Start, ale gólově se neprosadil. První branku vstřelila až v deváté minutě Monika Škorpová ve spolupráci s Kristinou Zlatníkovou. V dalších minutách byly k vidění šance na obou stranách. Druhý gól hostů zaznamenala v 16. minutě Eliška Poláková, která dorazila střelu Vandy Šnajberkové. Odstartovala tak gólová smršť, kdy se dvakrát po sobě prosadila Barbora Špačková po přihrávce své jmenovkyně Vávrové. Další dvě branky obstaraly Kristýna Vejvodová a Anna Macháčková. Do šaten se tak šlo po 20 minutách za stavu 6:1 pro Tigers.

Ve druhé třetině se Crazy girls probraly a už po 36 vteřinách snížily ze standardní situace. Záhy navyšovala Kateřina Kovaříková v přesilovce na 7:2. Poté diváci v hale ZŠ Dobiášova viděli šťastný gól Liberce, na který ale po chvíli odpověděla Škorpová, když opět Tigers využily přesilovou hru. Pak přišly dvě branky Crazy girls a stav byl 5:8 z pohledu domácích. Zanedlouho zkompletovala hattrick Špačková, a pak ještě nahrála na 10. gól Startu, který vsítila Zlatníková. Poté ale přišla dlouhá přesilovka Liberce, ze které vytěžil další snižující branku.

Ve třetí části přestřelka pokračovala. Druhý gól v utkání si připsala Poláková, o půl minuty později Liberec znovu snižoval. Pak přišel gól naděje pro domácí, kterým se dostaly na stav 8:11. Následná hra v šesti ale Liberci úspěch nepřinesla. V poslední minutě utkání pečetila gólem do prázdné branky vítězství Startu Anežka Pěnkavová.

Příští utkání čeká ženy 11.12. Na Jižním Městě budou hrát proti Panthers Praha.