Slavia PlzeňStart98
2:9(1:2,1:2,0:5)
so 22. 4. 2023 19:00 @ Slavia VŠ Plzeň, 1. liga mužů, 2. kolo

Start je krok od záchrany, druhé utkání se Slavií ovládl poměrem 9:2

Druhý zápas baráže o 1. ligu mužů má stejného vítěze jako ten první. Start vykročil za vítězstvím už v první minutě, kdy se trefil Tomáš Matoulek, který se podílel celkem na pěti brankách svého týmu.

Skóre otevřel v čase 0:39 Matoulek po nahrávce Martina Fenika. Hra pokračovala ve vysokém tempu, Pražané soupeře tlačili a vytvářeli si šance. Za svou aktivitu byli odměněni v čase 11:29, kdy domácí obdrželi dvouminutový trest. Startu se ale bohužel nepodařilo využít početní výhodu, naopak Slavia srovnala skóre gólem v oslabení ve 14. minutě. V čase 14:24 poslal hosty zpět do vedení Fenik, který si tentokrát s Matoulkem vyměnil role. Za bouřlivého povzbuzování domácích fanoušků už se Plzni nepodařilo skóre korigovat, a tak se šlo do šaten za stavu 2:1 pro Start.

Druhá třetina v úvodu nabídla několik příležitostí Plzně, ale Karel Hodík svůj tým podržel. Ve 26. minutě vystihl rozehrávku domácích Tomáš Josefovič, jenž se dostal do přečíslení 2 na 1. Tím druhým, který akci doplnil, byl Matěj Duda, kterému Josefovič balonek předložil, a Duda se ze středu hřiště nemýlil-3:1. Následně dostali důvod k radosti i domácí, neboť se jim podařilo využít přesilovou hru. V čase 26:30 Slavia snížila na 2:3. Do konce druhé periody ještě navýšil náskok Startu Lukáš Sedláček, který oběhl branku a i pod tlakem protihráče nekompromisně zavěsil.

Třetí část začala pro hosty nejlepším možným způsobem. Sedláček navázal na svůj výkon v předchozím dějství a v brejkové situaci předložil míček Otakaru Práškovi, jenž vsítil pátou branku. Hlasatel nestihl ještě ani jmenovat střelce předchozího gólu a už na něj čekala další práce. Matoulek svým druhým gólem navýšil na 6:2. Dvě branky zapsal také Duda, který zůstal úplně sám před brankou a Matoulkovu žabičku bez problémů uklidil do sítě. Za stavu 2:7 si domácí vybrali oddechový čas a sáhli k risku bez brankáře. V pohodě hrající Start ale Slavii k ničemu nepustil. Naopak dvěma góly do prázdné brány pečetil vítězství.

Série pokračuje dalším utkáním už zítra. Za stavu 2-0 bude Start od 18 hodin na hale Slavia VŠ Plzeň chtít ukončit sérii v nejkratším možném čase a uhájit prvoligovou příslušnost.