Start98Slavia Plzeň
8:3(3:1,3:1,2:1)
so 15. 4. 2023 20:00 @ Jedenáctka VS, 1. liga mužů, 1. kolo

Start vykročil do baráže vítězně, Slavii v prvním utkání porazil 8:3

Úvodní zápas baráže vyšel mužům na jedničku. V domácím prostředí si dokráčeli pro první bod v sérii, hattrickem pomohl k výhře Startu Matěj Netrefa.

V prvních minutách byli aktivnější domácí. Vytvořili na obranu Slavie tlak, který vyústil v úvodní branku zápasu. Netrefa a Tomáš Josefovič vypresovali míček, druhý jmenovaný následně nastřelil balonek před branku, kde ho perfektně tečoval Netrefa-1:0. Odpověď Plzně na sebe nenechala dlouho čekat, vyrovnáno bylo po dvou minutách. V čase 6:10 se stav měnil potřetí a prosadili se domácí. Tomáš Matoulek narýsoval přihrávku na Adama Kulíka a Start byl opět ve vedení. Ve 14. minutě zajistil domácím dvoubrankový náskok Martin Fenik, jenž se prosadil po rychlém přečíslení.

Do druhé části vstoupili lépe naladěni Pražané, což potvrdila i další gólová akce. Ve třetí minutě našel Karel Hodík dlouhým výhozem Netrefu, jenž usměrnil míček mezi nohama brankáře do sítě. Slavia dokázala zareagovat v čase 25:20 a snížila na 2:4. Tříbrankový polštář vrátil Startu ještě v téže minutě Otakar Prášek, kterého před brankou našel precizním křižným pasem přes celé hřiště David Jirásek. V polovině utkání zkompletoval hattrick Netrefa, jenž dostal při přečíslení 2 na 1 přesnou nahrávku od Fenika. Ještě ve druhé dvacetiminutovce měla Plzeň dvě šance na snížení v podobě přesilovek, ani jednou ale Hodíka nepřekonala.

Třetí třetina začala další přesilovou hrou hostů, ani tentokrát ale početní výhodu Slavia nevyužila. Stejná situace se opakovala i na druhé straně, přesilovková pětice domácích také nedokázala skórovat. Změna stavu tak nastala až v čase 49:19, Plzeň dokázala snížit na 3:6. Následovala pasáž, kdy se hosté snažili vytvořit tlak a dohnat manko. Žádnou branku už se jim ale vstřelit nepodařilo, i když se o to pokoušeli i ve hře v šesti. Více než pětiminutová power play ovoce nepřinesla, naopak Start se dokázal dvakrát trefit do prázdné brány a dal tak pečeť na první vítězství v sérii.

Druhé utkání se odehraje v sobotu 22.4. na půdě FBŠ SLAVIA Plzeň.