Související zápas

Start98
Start98Slavia Plzeň
8:3(3:1,3:1,2:1)
so 15. 4. 2023 20:00 @ Jedenáctka VS, 1. liga mužů, 1. kolo
101_20230413_152638.jpg

PREVIEW: Start vstupuje do baráže, o setrvání v soutěži se utká s Plzní

Po třech týdnech jdou naši muži opět do akce, pokračuje jejich cesta play-down. Po úspěšném prvním kole, kdy si poradili s Aligators Klobouky, na ně čeká baráž, kde jim bude soupeřem FBŠ SLAVIA Plzeň. Úvodní utkání série je na programu v sobotu od 20:00 na hale Jedenáctka.

Start v baráži změří síly s vítězem základní části Národní ligy-západ. Slavia si v play-off třetí nejvyšší mužské soutěže postupně poradila s Benešovem, který porazila ve čtvrtfinále 3-1 na zápasy, zvítězila v semifinále nad Traverzou také 3-1 a o postup o ligu výše ji těsně připravila Orka Čelákovice. Ve finále Slavia podlehla poměrem 2-3 na zápasy a tak se nyní utká o postup se Startem. 

Základní částí Plzeň proplula s bilancí 19 výher (pětkrát se jednalo o vítězství v prodloužení) a tří proher. Nestačila pouze na Prague Tigers a následně své dva budoucí soupeře v play-off - SK Florbal Benešov a Orku Čelákovice. Ve vyřazovacích bojích táhnou Západočechy především Jan Huleš a Pavel Šimeček. První jmenovaný zapsal za 13 utkání 16 kanadských bodů (9+7), druhý jmenovaný má pouze o jeden méně (5+10). V domácím prostředí zvítězila Slavia v play-off doposud čtyřikrát ze semi pokusů, na venkovních palubovkách ovládla čtyři zápasy ze šesti. Těžko tak soudit, které prostředí Plzni svědčí víc a zda dokáže Start navázat na svá předchozí vystoupení v play-down i v základní části, kdy doma prokazoval lepší výkonnost než na hřištích soupeřů. 

Série hraná na tři vítězná utkání vypukne již tuto sobotu ve 20 hodin, přijďte podpořit Start na Jedenáctku!

Související články

Start98