Související zápas

Start98
Slavia PlzeňStart98
2:9(1:2,1:2,0:5)
so 22. 4. 2023 19:00 @ Slavia VŠ Plzeň, 1. liga mužů, 2. kolo
103_20230421_104515.jpg

PREVIEW: Muži odehrají druhé utkání baráže, čeká je cesta do Plzně

Po vydařeném vstupu do baráže o 1. ligu mužů má Start před sebou druhý test. O matchball budou Pražané hrát v sobotu na hale Slavia VŠ Plzeň od 19 hodin.

V prvním vzájemném měření sil se na skvělém výkonu Startu podílel Karel Hodík. V klíčových momentech své družstvo podržel a zaznamenal vysokou úspěšnost zákroků-89,29 %. V této statistice naprosto převálcoval svůj maskovaný protějšek, Daniel Dolák dosáhl pouze na číslo 72,41 %. Zásahy brankářů jsou ale jedinou statistikou (kromě gólů), kde Pražané svého soupeře výrazně předčili. Na střely se oba týmy dostaly na úroveň jen těsně pod 30 pokusů, Start zaznamenal 29 střel, Slavia o jednu méně. Oba soupeři také brilantně vyladili hru oslabení, ani jeden totiž ve hře ve čtyřech neinkasoval. Start se v početní nevýhodě bránil celkem třikrát, Plzeň hrála oslabení jednou.

Pražané budou chtít uzmout na západě Čech druhý bod v sérii. Nečeká je ale nic jednoduchého, Slavia bude mít jistě početnou a hlasitou podporu v hledišti. 

Bouřlivé plzeňské publikum očekává i střelec hattricku v prvním utkání Matěj Netrefa:

První zápas byl po celou dobu v naší režii. Utkání jsme měli pod kontrolou a nebýt našich individuálních chyb a občasné nepozornosti, tak mohl být výsledek ještě o něco hezčí. Nesmíme ale usnout na vavřínech, protože jsem toho názoru, že Slavia zdaleka nepředvedla, jak silný tým to doopravdy je. Na jejich domácí půdě to bude úplně jiný zápas. Očekávám velkou účast domácích fanoušků, kteří nám budou chtít serii udělat nepříjemnou, a dvě vyrovnaná utkání, ve který nedostaneme nic zadarmo. Největší zbraní soupeře jsou brejky, na které si musíme dávat pozor. Pracujeme na jejich eliminaci jak na tréninku, tak při rozborech u videa. Dalším klíčovým aspektem bude naše hlava a individuální chyby, které nás provází po celou sezonu. Stav 1:0 v náš prospěch určitě není rozhodující a stále není nic vyhráno."

Sledujte počínání mužů Startu v sobotu večer živě na TVCOM.

Související články

Start98