Související zápas

Start98
AligatorsStart98
3:4(0:1,2:3,1:0)
so 18. 3. 2023 18:00 @ SH Křenovice, 1. liga mužů, 4. kolo
97_20230314_102447.jpg

PREVIEW: Start má před sebou čtvrtý zápas play-down, v sobotu hraje na půdě soupeře

Muži odehrají další utkání proti Aligators Klobouky. Série se opět přesouvá do SH Křenovice, kde bude Start chtít zopakovat úspěch z druhého duelu. Zápas začíná v sobotu v 18:00.

Čtvrtý zápas může být v sérii zlomový. Momentální stav je příznivější pro Start, který vede 2:1 na zápasy. Pražský tým vyhrál úvodní utkání na domácí půdě, poté zvládl těžkou bitvu na palubovce Aligators. Ve třetím duelu ale nevyužil výhodu domácího prostředí a jihomoravskému celku se podařilo získat první bod v sérii. 

Po třech utkáních se nabízí nahlédnout do statistik. Ty jsou v mnoha ohledech vyrovnané, výraznější rozdíl mezi oběma týmy je v počtu trestných minut. Start nasbíral v sérii už celkem osm, Aligators o polovinu méně. Start je o něco více střelecky aktivní, za tři utkání vyprodukoval 80 střel, Aligators zapsali o čtyři méně. Pražský celek se může také chlubit vyšší procentuální úspěšností zákroků brankáře. Během série se v brance Startu vystřídali Tadeáš Hendlinger a Karel Pergler, jejichž úspěšnost za tři zápasy činí průměrně 84,21 %. Klobouky jsou na hodnotě 82,50 %. Tahouny svých týmů zůstávají i nadále Martin Fenik, jenž má na kontě pět kanadských bodů, a Tomáš Líznar, který zařídil celkem šest branek svého celku.

Před čtvrtým zápasem série hovořil o jejím dosavadním průběhu Otakar Prášek:

V minulém utkání jsme bohužel dali soupeři naději. Odehráli jsme dobrý zápas, ale bohužel se na nás podepsala marodka, zranění, a s tím i následně střelecká nemohoucnost. Teď to určitě nebude o nic lehčí, obzvlášť, když hrajeme na soupeřově domácí půdě. Na druhou stranu, porazit někoho šestkrát po sobě (včetně základní části), by byl malý zázrak. A pokud bychom to dokázali, tak bychom nejspíš nehráli play-down."

Sobotní utkání můžete sledovat v přímém přenosu na platformě TVCOM.

Související články

Start98