Start98
Start98Aligators
1:5(0:1,1:1,0:3)
so 11. 3. 2023 17:00 @ SH Jižní Město, 1. liga mužů, 3. kolo

Muži ve třetím utkání série neuspěli, Aligators rozhodli dvěma trefami do prázdné brány

Start nezvládl domácí utkání s Aligators Klobouky. Dlouho se mu nedařilo vstřelit gól, ačkoli svého soupeře ve všech třetinách přestřílel. Závěrečná hra v šesti domácím nepřinesla vytoužené snížení, naopak nabídla soupeři šanci na zvýšení náskoku. Start doma prohrál 1:5.

V úvodu zápasu se hrálo dlouho bez přerušení, na míčku byl převážně Start. První střelou se prezentoval Adam Kulík, nebezpečné zakončení si připsal také Tomáš Matoulek, jeho ránu ale brankář vyrazil. Skóre otevřeli v časy 8:11 hosté. I nadále si ale vytvářeli více brankových příležitostí domácí. K vidění bylo také velké množství soubojů, hrálo se tradičně velmi tvrdě. Výraznější moment v podobě gólu už ale první třetina nenabídla, a tak šli hosté do šaten s těsným náskokem.

Zkraje druhé části vytáhl výborný zákrok proti střele ze vzduchu Karel Pergler. Záhy ale bohužel pro Start inkasoval. Za Aligators se prosadil Tomáš Líznar, jenž je zatím v této sérii klíčovou postavou svého mužstva. Následně se hrálo 12 minut bez gólů. Čekání rozsekl až Otakar Prášek po souhře s Lukášem Sedláčkem, společně se zasloužili o snížení na 1:2. Záhy měl Start k dispozici přesilovou hru, v té ale nepředvedl žádné pohotové zakončení, kterým by soupeře překvapil. Tím skončila druhá dvacetiminutovka a domácí museli opět přemýšlet, jak dotáhnout jednogólové manko.

Hra se ve třetí části ještě více přiostřila, oba týmy si byly vědomy, že se hraje o velmi důležité vítězství. První polovinu třetí třetiny hrály Klobouky spíše opatrně s úmyslem neudělat chybu. Start kombinoval na útočné polovině, tlačil se do zakončení, avšak branku vstřelit nedokázal. Aligators naopak poslal do vedení další produktivní hráč Pavel Zbořil. Za stavu 1:3 v čase 54:04 si domácí vybrali oddechový čas, aby naplánovali hru v šesti. Power play jim ale nevyšla, snižující branka nepadla, zato se dvakrát do odkryté sítě trefili hosté.

Start bude moci domácí porážku odčinit v sobotu 18.3., kdy se vydá na další utkání do Křenovic.