Související zápas

Start98
Start98Aligators
1:5(0:1,1:1,0:3)
so 11. 3. 2023 17:00 @ SH Jižní Město, 1. liga mužů, 3. kolo
93_20230309_120507.jpg

PREVIEW: Muži budou doma hrát o matchball v sérii

Start čeká třetí utkání prvního kola play-down proti Aligators Klobouky. Za stavu 2:0 na zápasy se série stěhuje zpět na Jižní Město, kde budou mít domácí možnost potvrdit svou dosavadní dominanci. Utkání je na programu v sobotu od 17 hodin.

Start odehraje v pořadí už třetí duel s Aligators. První utkání na domácí půdě vyšlo Pražanům na výbornou, svého soupeře přehráli a zvítězili 7:3. Druhý zápas na parketách v Křenovicích musel Start otáčet, nicméně i to se podařilo, takže si přivezl na domácí hřiště pohodlné vedení v sérii 2:0.

Nejvýraznějšími postavami série jsou zatím Martin Fenik, jenž v obou duelech nasbíral celkem pět kanadských bodů za tři góly a dvě asistence, a na druhé straně Pavel Zbořil, který zapsal už tři góly. V obou případech se jedná o nejproduktivnější hráče svých týmů po základní části. 

Jak vidí dosavadní průběh série kapitán Startu?

David Jirásek před třetím utkáním proti Aligators:

První zápas s Aligators byl hodně těžký. Nám se podařilo utkání zvrátit až ve třetí třetině. Bod z úvodního utkání je v mých očích nejdůležitější hlavně z hlediska sebevědomí do dalších zápasů. Druhý zápas, který se konal v Křenovicích, byl pro nás hodně specifický. Byl to náš první zápas, na kterém jsme neměli žádného trenéra, jehož roli museli převzít nejzkušenější hráči. I přes tuto nepříjemnost jsme předvedli stabilní a kvalitní výkon a zaslouženě jsme si ze soupeřova hřiště odvezli druhý bod. Na třetí zapas se těším. Aligators nám nikdy nedají nic zadarmo, do všech soubojů se jde vždycky naplno a to mi vyhovuje." 

Přijďte podpořit Start v sobotu od 17 hodin na Jižní Město! Utkání můžete sledovat živě také na TVCOM.

Související články

Start98