AligatorsStart98
4:6(3:1,0:2,1:3)
so 4. 3. 2023 17:00 @ SH Křenovice, 1. liga mužů, 2. kolo

Start otočil utkání v Křenovicích a získal druhý bod v sérii

Druhé utkání play-down se zprvu nevyvíjelo pro Start dobře. Polovinu zápasu musel dohánět manko, ve třetí třetině pak přišel definitivní obrat v zápase. Muži zapsali druhý bod za výhru 6:4.

Domácí vstoupili do utkání patřičně nabuzeni, chtěli těžit z výhody domácího prostředí, ve kterém letos Start obrali o body. Aligators vstřelili bleskový gól, když vystihli rozehrávku hostů a jejich zaváhání potrestali. Záhy měli domácí slibnou příležitost k navýšení náskoku v podobě trestného střílení, ale Karel Pergler dokázal nohou míček vytěsnit. Z utkání neuběhly ani dvě minuty a zrodila se další branková příležitost, tentokrát se jednalo o vyrovnání skóre zásluhou Jakuba Kerzela. Po standardní situaci natáhl od mantinelu a trefil přesně do šibenice. Stav se znovu měnil v sedmé minutě, kdy dokázali Aligators využít přesilovou hru. Na 3:1 navýšili domácí v čase 11:01, kdy rozebrali obranu Startu a na pár rychlých přihrávek se dostali až do zakončení, které bylo pro Perglera nechytatelné. Následovala pasáž, kdy se hrálo ve vysokém tempu a oba týmy se střídaly v útočení, nicméně další branku už první třetina nenabídla.

Úvod druhé části zvládli lépe hosté, podařilo se jim snížit na rozdíl jediné branky. Postaral se o to Tomáš Josefovič ze standardní situace. David Jirásek mu přiťukl balonek, Josefovič udělal dva rychlé kroky a pálil z otočky. Po snížení na 2:3 střelci dlouho mlčeli. Na hřišti se ale hrálo tvrdě o každý míček a přibývalo osobních soubojů. Ve 34. minutě dostali možnost realizace v početní výhodě i hosté. Přesilovku se jim podařilo využít zásluhou kapitána Jiráska a bylo vyrovnáno. Do třetí třetiny se tak šlo za stavu 3:3.

Poslední dvacetiminutovka přinesla rozuzlení zápasu. V úvodu Start přežil závar před vlastní brankou a vydal se útočit. Obrat zařídil Matěj Duda, jenž se trefil na vzdálenější tyč. Stejný hráč se ukázal v dobrém světle i o minutu déle, tentokrát byl v roli nahrávajícího. S Martinem Fenikem předvedli ukázkovou kombinaci 2 na 1 a hosté rázem vedli 5:3. V 50. minutě obdržel Start další dvouminutový trest, nicméně domácí nedokázali najít recept na jeho oslabenou obranu. V 54. minutě Start dostali do tříbrankového trháku opět Duda s Fenikem, první jmenovaný proběhl celé hřiště po mantinelu a naservíroval Fenikovi před branku, kde stačilo jen nastavit čepel a míček putoval tam, kam si Start přál. Aligators na tuto branku reagovali oddechovým časem. Do konce zápasu se jim ještě podařilo snížit na dvoubrankový rozdíl, nicméně náskok Pražanů už smazat nestihli.

Série se opět stěhuje na Jižní Město, kde bude Start v sobotu 11. března bojovat o matchball.