Start98Aligators
7:3(2:1,1:1,4:1)
ne 26. 2. 2023 14:00 @ SH Jižní Město, 1. liga mužů, 1. kolo

Muži mají první bod v sérii, zlom v zápase přišel ve třetí třetině

První utkání s Aligators Klobouky dotáhli muži Startu do vítězného konce a vedou v sérii 1:0 na zápasy. K dominantnímu výkonu domácích a výhře 7:3 přispěl třemi body Sedláček.

První branku zápasu zapsal ve čtvrté minutě Adam Kulík. Po přihrávce Vojtěcha Plačka se přesně trefil od mantinelu. Hosté skóre dorovnali po standardní situaci z rohu. Následující minuty byli v mírné herní převaze Aligators, vedoucí branku se jim ale vstřelit nepodařilo. Na 2:1 upravil skóre Tomáš Matoulek, jenž se vytočil z rohu a mezi protihráči si proklestil cestu na střed, odkud propálil všechny bránící hráče i brankáře. V tu chvíli začali opět kontrolovat hru domácí a Klobouky nepouštěli do výrazných šancí.

Dominanci Startu potvrdil v šesté minutě druhé části Martin Fenik. Ve vlastním oslabení proklouzl mezi čtyřmi protihráči a tváří v tvář brankáři se nemýlil. O chvíli později přišlo další vyloučení pro domácí, i tentokrát dokázal tým ve žlutém útočit i přes v početní nevýhodu. Tříbrankové vedení se ale neurodilo, místo toho Aligators vsítili kontaktní gól na 2:3. Druhou polovinu této periody strávil na míčku převážně Start, nicméně další branku už diváci na Jižním Městě neviděli.

Do třetí části vlétli domácí ve vysokém tempu, vytvářeli si jednu šanci za druhou, Klobouky hrozily jen z úniků, souvislý tlak si nedokázaly vytvořit. Ze své herní převahy Start vykřesal zasloužené vedení 4:2, o které se zasloužil Plaček. Jeho střela z vlastní obranné poloviny zapadla přesně do sítě Aligators. Výbornou clonu předvedl při této akci Fenik. Uběhlo pouhých 12 sekund a hosté vstřelili gól naděje. Domácí definitivně zlomili soupeře v 54. minutě, kdy předvedli ukázkovou kombinaci, z níž vzešel pátý gól Startu. Po faulu na Matěje Dudu, jenž se snažil prodrat před branku hostů, rozhodčí nařídil trestné střílení. Míčku se ujal nejlepší hráč utkání Sedláček a trefil se přesně mezi břevno a rameno brankáře. V 57. minutě tak Start vedl už 6:3. Tečku za prvním utkáním play-down udělal domácí kapitán David Jirásek, kterému po rozehrání standardní situace přihrával Sedláček.

Druhé utkání série odehrají muži v sobotu 4. března na půdě soupeře.