Související zápas

Start98
Start98Aligators
4:2(0:0,3:1,1:1)
so 25. 3. 2023 20:00 @ SH Jižní Město, 1. liga mužů, 5. kolo
99_20230323_144120.jpg

PREVIEW: Start je jedno vítězství od baráže, v sobotu může doma ukončit sérii

Poslední březnový víkend je na programu další zápas prvního kola play-down. V pořadí pátý duel mezi Startem a Aligators se odehraje v sobotu od 20 hodin na Jižním Městě.

Muži budou mít šanci napravit zaváhání z předchozího domácího utkání. Před dvěma týdny totiž získali Aligators jediné vítězství v sérii právě na domácí půdě Startu. Všechny tři zbývající zápasy ale ovládli Pražané. Pokud by Start dokázal v nadcházejícím utkání zvítězit, ukončil by sérii a Klobouky odsoudil k sestupu o soutěž níž. Sám by naopak čekal na konec souběžně hrané série mezi TROOPERS a Chomutovem a výsledky play-off Národní ligy. Poté by poznal svého soupeře pro následnou baráž. 

Pokud Aligators sobotní utkání vyhrají, série se za stavu 2:3 z pohledu moravského celku přesune opět do Křenovic. 

O své vyhlídky před nadcházejícím utkáním se podělil Vojtěch Plaček: 

Celá série s Aligators je opravdu náročná. První zápas se nám povedlo překlopit v náš prospěch až ve třetí třetině. Ve druhém zápase jsme na půdě Aligators zvládli otočit zápas ze stavu 3:1 na 4:6. Zlomový třetí zápas byl zrcadlem celého tréninkového týdne a nepodařilo se nám ho ustát po mentální stránce. O to víc nás to ale nakoplo do dalšího zápasu a do Křenovic jsme si dojeli pro další bod. Teď je před námi nejtěžší zápas série a já se ho už nemůžu dočkat. Musíme do toho vletět od začátku na 105 % a nesmíme dát soupeři žádný míček zadarmo. Aligators přijedou určitě v plné síle s odhodláním odvrátit konec a přesunout tak sérii zpět do Křenovic. Bude to tvrdý zápas, ale já věřím, že s podporou fanoušků zvládneme v sobotu vyhrát a sérii ukončit na domácí půdě."

Přijďte muže podpořit v sobotu od 20 hodin na Jižní Město!

Související články

Start98