AligatorsStart98
3:4(0:1,2:3,1:0)
so 18. 3. 2023 18:00 @ SH Křenovice, 1. liga mužů, 4. kolo

Muži vyválčili v Křenovicích třetí bod, nad Aligators zvítězili 4:3

Čtvrté utkání série se hrálo znovu na jihu Moravy, kde Start před 14 dny dokázal zvítězit. Nyní na své počínání úspěšně navázal a i díky dvěma gólům Viktora Chaloupky navýšil své vedení v sérii na 3:1.

Utkání začalo ve vysokém tempu, oba týmy si vytvářely brankové příležitosti. Za aktivní hru byl jako první odměněn Start. Standardní situaci v 17. minutě z těsné blízkosti malého brankoviště využil Chaloupka. Jednalo se o jedinou branku první části, hosté šli tedy do kabin s nejmenším možným náskokem.

Ve čtvrté minutě druhé třetiny přesně zakončil Chaloupka rychlý protiútok po přihrávce Lukáše Sedláčka. Odpověď domácích přišla záhy, prosadil se Pavel Zbořil, jehož střela orazítkovala dvě tyče a až poté zapadla do branky. Stejný hráč byl v centru dění i o pár minut později, když si vykoledoval faul na svou osobu, po kterém rozhodčí nařídili trestné střílení. Aligators nabídkou na vyrovnání nepohrdli a světelná tabule ukazovala na necelých 20 vteřin skóre 2:2. Start si ale bleskově vzal své vedení zpět, když Matěj Duda potrestal chybu v rozehrávce domácích. V dalších minutách rozhodčí dvakrát vylučovali. Poprvé šel na trestnou lavici hráč Aligators, který se provinil sekáním. Po skončení oslabení dostali domácí k dispozici přesilovou hru, přičemž rozhodčí tentokrát trestali nesportovní chování hostů. Početní výhodu ale Aligators nezužitkovali. Netrvalo dlouho a trestná lavice byla opět obsazena. Start dostal v závěru druhé třetiny výhodu početní převahy, kterou využil Matěj Kolář.

Stav na začátku třetí třetiny byl příznivější pro Start. Pražané drželi vedení 4:2 až do 48. minuty, kdy se domácím podařilo snížit na rozdíl jediné branky. Skóre už se ale do konce zápasu nezměnilo. Aligators sice měli možnost vyrovnat v přesilové hře, obrana Startu ale byla bezchybná. Domácí nevykřesali naději ani při závěrečné hře v šesti, a tak pražský celek získal velmi cenný bod na půdě soupeře.

Páté utkání prvního kola play-down je na programu v neděli 26. března v Praze.