Start98Aligators
4:2(0:0,3:1,1:1)
so 25. 3. 2023 20:00 @ SH Jižní Město, 1. liga mužů, 5. kolo

Muži vyhráli páté utkání série a zajistili si účast v baráži

Start dokázal ve včerejším zápase porazit Aligators Klobouky poměrem 4:2 a celkově 4-1 na zápasy. První liga mužů tak už zná prvního sestupujícího, kterým je celek z jihu Moravy. Pražané naopak pokračují dále do baráže.

V první třetině se oba celky prezentovaly spíše opatrnou hrou, nervozita a tíha okamžiku byla znát. Hosté hráli dvakrát v oslabení, která se jim podařilo úspěšně ubránit. Start nedokázal v početní převaze výrazně zahrozit, naopak Aligators, povzbuzeni dílčím úspěchem, se tlačili do zakončení a Karla Hodíka prověřili celkem desetkrát. Ke gólu ale jejich snahy nevedly, a tak byl stav po první části nerozhodný 0:0.

První gól zápasu padl až ve 27. minutě. Po střele z dlouhého výběhu v podání Adama Kulíka se k dorážce tlačili rovnou dva domácí hráči, přičemž nejrychleji se před brankářem zorientoval Jakub Dufek a poslal svůj tým do vedení. Aligators si přichystali odpověď o tři minuty později, po nahození od mantinelu se jednoruč ze vzduchu trefil Adam Doupovec. Další branka padla po 17 vteřinách, nepovedenou rozehrávku hostů potrestal Matěj Duda. Rozhodující moment utkání přišel v čase 33:54. Další ukázkovou práci v předbrankovmé prostoru předvedl Martin Fenik a zasloužil se o dvoubrankový náskok Startu.

Do třetí třetiny se vstupovalo za stavu 3:1. Šanci na snížení manka měli Aligators ve 49. minutě, kdy rozhodčí vylučovali za sekání. S přesilovou hrou ale hosté naložili mizerně, jedinou výraznou šanci likvidoval Hodík. Po ubráněném oslabení se na hřiště dostal Tomáš Josefovič, jenž vybojoval míček u mantinelu na půlce hřiště, obtočil se kolem protihráče a nechytatelně zavěsil. Po tomto gólu si hosté vybrali oddechový čas. Nedlouho po něm přišlo vyloučení z řad Klobouků, potrestán byl Pavel Zbořil za sekání. Ihned po vypršení svého trestu se Zbořil zapojil do útočné akce, kterou zakončil gólem. Branka naděje v 56. minutě vlila novou krev do žil hostujícího týmu, z přemíry snahy hráčů ale vznikla situace, kdy hráli Aligators v šesti lidech. Rozhodčí si toho všimli a udělili hostům další dvouminutový trest, který zmařil veškeré šance na zvrat v zápase.

Start tak po výsledcích 7:3, 6:4, 1:5, 4:3 a 4:2 přešel přes prvního soka v play-down. Nyní bude čekat na svého soupeře pro následnou baráž, kterého pozná po skončení finále Národní ligy.