Start98
Start98Letka
8:7 sam. náj.(2:4,3:0,2:3)
ne 22. 1. 2023 14:00 @ SH Jižní Město, 1. liga mužů, 22. kolo

Muži obrali Letku o dva body, utkání ovládli poměrem 8:7 po samostatných nájezdech

Domácí utkání se zprvu vyvíjelo pro Start špatně. Letka úspěšně trestala chyby a dostala se do vedení, ve druhé části se ale domácí dotáhli. O vítězi se i přes zběsilou přestřelku v závěru základní hrací doby nerozhodlo. Utkání dospělo až do nájezdů, rozhodující trefu zaznamenal po krásné kličce Matěj Netrefa.

Atraktivní utkání bavilo diváky už od úvodních minut. O branky nebylo nouze, zejména první třetina nabídla hlavně útočnou podívanou. Hosté šli do vedení po 66 sekundách zápasu, domácí našli odpověď zásluhou Matěje Dudy ve čtvrté minutě. Letka po pár minutách využila standardní situaci a opět šla do vedení. Po dalším volném úderu ale hosté trefili pouze blokujícího Jakuba Dufka, který se míčku ihned zmocnil a ranou 20 cm nad zemí prostřelil brankáře Letky. Druhá polovina první části byla už výhradně v režii hostů, ti přidali další dvě branky.

Důležitou postavou utkání byl Karel Pergler, jenž lapil trestné střílení v úvodu druhé třetiny, čímž zamezil Letce navýšení náskoku. Jeho spoluhráči se na druhé straně hřiště také činili, v čase 33:11 se po kombinaci s Martinem Fenikem trefil Tomáš Matoulek. O chvilku později standardku využil Lukáš Sedláček, na nějž za čtyři sekundy navázal opět Matoulek a poslal svůj tým poprvé v zápase do vedení 5:4.

Třetí část začala opět ve vysokém tempu. V čase 43:43 se po delší době o slovo přihlásila Letka, nenápadnou střelou vyrovnala na 5:5. Dalších 10 minut znamenalo ticho před bouří, kterou rozpoutal po přihrávce Netrefy v čase 53:35 Marek Šmíd. Následovalo vyloučení z domácích řad, které hosté potrestali, a stav byl znovu vyrovnán. Letka se posunula k vítězství blíže v čase 57:21. To přimělo domácí mužstvo k risku bez brankáře, výhodu jednoho hráče v poli využil Šmíd a na Jižním Městě propukla žluto-černá euforie.

Za stavu 7:7 se utkání přehouplo do prodloužení, kde byla znát nervozita a hráči kupili chyby.

Pevné nervy ale ukázal především domácí tým v samostatných nájezdech. Výhodu dal Startu Fenik, který proměnil hned první trestné střílení. Letka ale vyslala neméně schopného hráče, který srovnal na 1:1. Druhá série nájezdů zase nechala vyniknout brankáře. A tak přišel na řadu Netrefa, který s ledovým klidem předvedl "Zorro trik", načež Pergler lapil poslední nájezd Letky a o bodu navíc bylo rozhodnuto.

Příští utkání odehraje Start 29.1., kdy bude o další body usilovat na půdě FbC Plzeň.