TroopersStart98
5:2(0:1,3:0,2:1)
so 18. 2. 2023 18:00 @ SH Tuřany, 1. liga mužů, 26. kolo

Muži proti TROOPERS neuspěli a míří do play-down

Start v Brně vytoužené body nezískal. TROOPERS si ve druhé třetině vytvořili gólový polštář, který si udrželi až do konce utkání. Poslední kolo základní části tak dopadlo lépe pro brněnský celek, který porazil Start poměrem 5:2. Oba týmy ale čekají boje o záchranu.

Tíhu okamžiku pomohl zmírnit v páté minutě utkání Lukáš Sedláček, který si počíhal na odražený míček, od mantinelu se vytočil do středu a zařídil vedení 1:0. Start, povzbuzen první brankou, diktoval tempo a vytvářel si brankové příležitosti. Žádná další střela ale do první sirény nenalezla cíl.

Domácí se probrali ve třetí minutě druhé části. Po kombinaci na jeden dotek vyrovnali na 1:1, o tři minuty později se prosadili také ze standardní situace. V čase 28:40 rozhodčí udělili Startu dvouminutový trest za nedovolené vrážení, což dokázali TROOPERS bleskově potrestat. Stačily jim na to tři sekundy a tři přihrávky, než dopravili míček za záda Karla Hodíka potřetí. Možnost zahrát si přesilovku dostali záhy i hosté, nicméně si nedokázali vytvořit nebezpečnou šanci. Do třetí třetiny se tak šlo za stavu 3:1 pro TROOPERS.

V úvodu třetí periody rozhodčí vylučovali na straně domácích, a to dokonce dvojnásobně. Při ponechané výhodě fauloval i druhý hráč ve snaze získat míček, a tak hrál Start přesilovku 5 na 3. Tu zužitkoval Radim Slunečko, jenž našel v bráně skulinku, do které míček střelou ze středu propasoval. TROOPERS dlouho neotáleli s odpovědí a v čase 51:54 si vzali dvougólové vedení zpět. Za stavu 2:4 si hosté vybrali oddechový čas a následovala power play. Ve hře bez brankáře ale Start nedokázal domácí obranu překonat. V závěru utkání byl ještě vyloučen Matěj Netrefa za potyčku se soupeřem, který ho na trestnou lavici doprovodil. Hosté ale nedokázali využít většího prostoru na hřišti, naopak v 58. minutě inkasovali do odkryté sítě a nadějím na postup do play-off byl konec.

Start má na programu první zápas play-down v neděli 26. února. Soupeřem mu na domácí palubovce budou Aligators Klobouky.