AligatorsStart98
4:5 sam. náj.(0:0,2:4,2:0)
so 3. 12. 2022 18:00 @ SH Křenovice, 1. liga mužů, 17. kolo

Muži slavili výhru po nájezdech, drama proti Aligators rozhodl Netrefa

Muži utnuli pětizápasovou sérii bez výhry. Vyrovnaný souboj s Aligators Klobouky dospěl až do samostatných nájezdů. Jako jediný se prosadil Matěj Netrefa, který tak zařídil pro Start dva body za výhru 5:4.

V první třetině diváci v Křenovicích gól neviděli. Jediným výrazným momentem bylo vyloučení z řad hostů, Start ale oslabení ubránil.

První branka utkání padla v čase 24:00. Z rychlého přečíslení se prosadil Netrefa, kterému přihrával Jakub Kerzel. Na 1:1 domácí vyrovnali o dvě minuty později střelou ze vzduchu. V polovině zápasu se Aligators podařilo skóre otočit po nahození od poloviny hřiště a následné dorážce. Na 2:2 záhy srovnal přesnou ranou hostující kapitán David Jirásek. Po chvíli byly k vidění dvě obrovské chyby na obranné polovině domácích, které Start trestal dvěma góly. Druhou branku zapsal Netrefa, půl minuty po něm se z rychlého protiútoku prosadil Matyáš Kronovert. Do šaten se tak šlo za stavu 4:2 pro hosty.

Třetí třetina začala oslabením Pražanů. Část trestu z konce druhé části se totiž přenesla do poslední dvacetiminutovky. Start si ale v početní nevýhodě poradil. Ve 47. minutě už ale nezvládl ubránit tečovanou střelu domácích, která znamenala snížení. V 55. minutě si Aligators vybrali oddechový čas, po kterém následovala power play. Risk bez brankáře domácím vyšel a v čase 59:11 srovnali na 4:4.

Následné prodloužení branku nenabídlo. Nejprve oba týmy vyčkávaly, kdo jako první zaváhá. Když se tak nestalo, pustily se oba celky do útočení, žádná střela se však neujala. Došlo tedy na samostatné nájezdy, kde kralovali především brankáři. Největší radost měl ale Netrefa, jenž předvedl famózní Zorro trik a zařídil tak Startu bod navíc.

Příští utkání odehrají muži na třetí adventní neděli, kdy budou hostit Ústí.