ChomutovStart98
1:4(0:0,0:2,1:2)
út 31. 1. 2023 19:00 @ Městská SH Chomutov, 1. liga mužů, 21. kolo

Muži udělali první krok na cestě do předkola, opět kraloval Hodík

Velmi důležité tři body získal Start v Chomutově, kde zvítězil 4:1. Karel Hodík čelil celkem 33 střelám a svým výkonem si vysloužil cenu za nejlepšího hráče utkání. Muži se díky dnešní výhře vyhoupli na 10. pozici, která znamená místo v předkole play-off.

Bilance z venkovních utkání mužům před dnešním zápasem do karet nehrála, nicméně družina Adama Havránka smetla všechny papírové předpoklady ze stolu. Před zraky dvou set diváků hrál Start s Chomutovem první třetinu bez branek. Domácí vyslali na Hodíka devět střeleckých pokusů, hosté zapsali 10 střel na branku. Gólmani si ale svá území bedlivě střežili.

Druhá třetina začala tlakem domácích, ale ani pražský tým nebyl bez šance. První branku zápasu obstaral ve 30. minutě Lukáš Sedláček, o dvě minuty později potrestal chybu v rozehrávce Chomutova Martin Fenik a zařídil svému týmu dvougólový polštář. Domácí dál hrozili, hostující obrana ale fungovala výborně. I proto mohli jít Pražané do šaten před třetí třetinou spokojenější.

Začátek třetí části byl převážně pod taktovkou Chomutova, ale ve hře 5 na 5 si Start vedl obstojně. Slabší chvilku si vybrala obrana hostů až v 53. minutě utkání, kdy inkasovala gól v oslabení. Jednalo se však o jediný přesný zásah domácích. Vyloučený hráč Matěj Netrefa se navíc vykoupil hned 20 vteřin po obdrženém gólu, kdy se po brejkové akci nejlépe zorientoval v brankovišti a zasunul balonek do sítě. Vítězství Startu pečetil 85 vteřin před koncem zápasu Jakub Dufek, jenž dostal balonek přímo do čepele po výhozu Hodíka a zavěsil do prázdné branky při power play Chomutova. Hodík tak svůj výkon navíc vyšperkoval gólovou asistencí.

O další body se muži porvou 4. února. Představí se na brněnské hale SportPoint proti Bulldogs.