Start98Ústí
7:14(0:7,2:4,5:3)
ne 11. 12. 2022 14:00 @ SH Jižní Město, 1. liga mužů, 18. kolo

Start byl na favorita krátký, Ústí zvítězilo 14:7

V 18. kole základní části nestačili muži Startu na celek z Ústí nad Labem. Favorit si od začátku utkání počínal zcela suverénně a už po první třetině bylo na Jižním Městě rozhodnuto. Hráči z Ústí si vytvořili sedmigólový náskok, který udrželi až do závěrečného hvizdu.

Hosté vstoupili do utkání o poznání lépe, už ve třetí minutě vedli 2:0. Start si vytvářel pouze náznaky šancí, jednu měl Matěj Netrefa, který orazítkoval tyč. Ústí se naopak prezentovalo výtečnou produktivitou, hráči předváděli pohledné kombinace, trefili se i střelou ze vzduchu. Po 20 minutách tak byl stav z pohledu domácích hrozivý, do šaten šli za stavu 0:7.

Úvod druhé části nabídl přečíslení Startu, které ale zůstalo nevyužito. Naopak hosté přidali další gól. Suverénní výkon vyšperkovali i gólem ve vlastním oslabení. Teprve za stavu 0:9 se o slovo přihlásili domácí, ještě v přesilové hře skóroval Ondřej Valenta po nahrávce Martina Škorpy. Nedlouho poté ale přišel 10. a 11. gól do domácí sítě. Ještě před koncem druhé třetiny korigoval na 2:11 Jan Novotný.

Třetí třetina začala podle zajetého scénáře, tedy gólem Ústí. Domácí ale nesložili zbraně. V čase 43:43 se trefil přesně k tyči Matěj Kolář, na něhož po chvíli navázal svým druhým gólem Novotný a do statistik se zapsal i Otakar Prášek, jenž ve 47. minutě využil přesilovku. Do čtyř šel ale záhy i Start a Ústí si v početní výhodě počínalo bezchybně. V čase 50:03 zvýšili hosté už na 14:5. O úpravu skóre se ještě postaral Lukáš Sedláček a utkání uzavřel gólem na 7:14 Viktor Chaloupka.

Příští zápas odehrají muži 17.12. proti BUTCHIS.