Start98Gullivers
3:9(0:3,1:1,2:5)
ne 27. 11. 2022 17:00 @ Jedenáctka VS, 1. liga mužů, 16. kolo

Start na Gullivery nestačil, brněnskému soupeři podlehl 3:9

Utkání se pro muže nevyvíjelo dobře už od úvodních minut. V první třetině inkasovali tři branky, sami se střelecky prosadili až v polovině základní hrací doby. Ve třetí části se na Jedenáctce strhla gólová smršť, kde Start už tahal za kratší konec. Série porážek tak pokračovala výsledkem 3:9.

První minuty nabídly šance na obou stranách hřiště. Nejvýraznější příležitost měl Vojtěch Plaček, který ale pálil pouze do tyče. První úspěšný pokus zaznamenali hosté v osmé minutě z dorážky. Ve 13. minutě Gullivers udeřili znovu, tentokrát po samostatném úniku. V 18. minutě zvýšilo Brno už na 3:0.

Druhá třetina začala v podobném duchu jako ta první. Šance byly vidět na obou polovinách hřiště, gól ale padl až ve 28. minutě. Díky přesné střele ze střední vzdálenosti Sokoli uletěli do čtyřbrankového trháku. Start udělal svým fanouškům radost až ve 33. minutě. Domácím dal naději Adam Kulík, když úspěšně dorazil střelu Martina Fenika v přesilové hře.

Třetí část začala za stavu 1:4 pro domácí. To se však měnilo už po 12 vteřinách, kdy Brno odstartovalo gólovou přestřelku. Po chvíli se prosadil i Start, snížení na 2:5 zařídil Tomáš Josefovič. V 50. minutě hosté udeřili dvakrát a stav už byl pro domácí kritický. Navíc Brno dokázalo přidat za tři minuty osmý gól. Pražský celek ještě dokázal využít druhou přesilovou hru utkání a nejlepší hráč utkání Fenik snížil na 3:8. Sokoli dali v 59. minutě razítko na svůj triumf a z Prahy si odvezli tři body za vítězství 9:3.

Příští utkání odehrají muži na jihu Moravy, kde v sobotu vyzvou Aligators Klobouky.