Start98
ButchisStart98
5:2(2:1,0:1,3:0)
so 17. 12. 2022 18:00 @ SH VŠE, 1. liga mužů, 19. kolo

Start sehrál s BUTCHIS vyrovnanou partii, tři body si lídr pojistil až v závěru utkání

Muži předvedli v dnešním zápase bojovný výkon, jen těsně nestačili na suverénního lídra letošního ročníku. Po dvou třetinách byl stav vyrovnaný 2:2, ve třetí části se Start dlouho držel na dostřel. Závěrečná power play ale nepomohla, a tak muži zapsali v posledním utkání roku porážku 2:5.

Gólový účet si jako první otevřeli domácí, kteří se prosadili po standardní situaci. Vyrovnání zařídil na sklonku 10. minuty Martin Fenik, jehož tečovaná střela propadla až za záda brankáře. Ačkoli si BUTCHIS vytvářeli více brankových příležitostí, nedokázali odskočit do výraznějšího vedení. Jejich pokusy totiž ztroskotaly na Karlu Perglerovi, který si svým výkonem zasloužil uznání trenéra domácích a byl také vyhlášen nejlepším hráčem utkání. I přes to ale domácí dokázali nakonec vstřelit gól, když rychlou a přesnou kombinací rozebrali obranu Startu a překonali bezmocného Perglera.

Ve druhé části viděli diváci v Třebešíně přesilovku Startu, která ale vyrovnání nepřinesla. Poté nebyla dlouho k vidění žádná výraznější šance. Až ve 33. minutě vyrobili domácí obrovskou chybu v rozehrávce, kterou Start potrestal gólem na 2:2.

V úvodu třetí části šli hosté do čtyř. Faul Davida Jiráska BUTCHIS potrestali střelou od mantinelu a opět se ujali vedení. Následovala jedna přesilová hra na každé straně, ani jeden tým však početní výhodu nevyužil. Tři minuty před koncem utkání se Start odhodlal k risku bez brankáře. V této speciální situaci si v průběhu sezóny počínal dobře, tentokrát ale nedokázal najít recept na obranu soupeře. Naopak inkasoval dvě branky do prázdné sítě a podlehl BUTCHIS 2:5.

Příští utkání čeká muže až v roce 2023. Hrát se bude netradičně v úterý 10.1., Start bude na Jižním Městě hostit Znojmo.