Start98Vítkovice
5:8(1:2,3:1,1:5)
ne 27. 11. 2022 13:00 @ Jedenáctka VS, Extraliga žen, 12. kolo

Tygřice nad Vítkovicemi vedly, ve třetí třetině ale Rytířky utkání otočily

Po 40 minut ženy držely s lídrem Extraligy krok. Do třetí třetiny se šlo dokonce za stavu 4:3 pro domácí. V poslední části ale Vítkovice pěti brankami utkání otočily. Tigers tak po dobrém výkonu zapsaly porážku 5:8.

Domácí dostaly hned v úvodu studenou sprchu, už po 18 sekundách prohrávaly. Nejednalo se však o předzvěst vítkovické kanonády. Až do 16. minuty diváci na Jedenáctce neviděli žádný další gól. Poté rozhodčí nařídil trestné střílení, kterého se ujala Eliška Poláková. Spolehlivá střelkyně Tigers se nemýlila a srovnala na 1:1. Rytířky si ale stihly do konce třetiny vzít vedení zpět, když se prosadily při přečíslení 2 na 1.

Na začátku druhé části Vítkovice předvedly jeden ze svých pověstných křižných pasů a navýšily na 3:1. Poté ale následovala silná pasáž Startu. Snížení zařídila ve 26. minutě svým premiérovým extraligovým gólem Aneta Salehová, která využila nahrávky Zuzany Mervartové. Hráčky si po dvou minutách role vyměnily a Mervartová se postarala o vyrovnání na 3:3. Povzbuzené Tigers následně ubránily přesilovou hru Vítkovic a ve 38. minutě přišel další gól do sítě hostů. Obrat zařídila Kristina Zlatníková a Karolína Laura Hornová, když první jmenovaná nahodila míček na branku, kde ho Hornová jemnou tečí usměrnila za záda Krištofové.

Třetí část přinesla zlom v zápase. Ve 42. minutě Rytířky vyrovnaly. V dalších minutách ale Tigers nemohly pokračovat v útočných snahách, protože dvakrát v rychlém sledu hrály v početní nevýhodě. První oslabení úspěšně ubránily, stav se ale při druhé přesilovce Vítkovic už měnil. Za stavu 5:4 Rytířky začaly diktovat tempo zápasu, což jim přineslo tři slepené góly, čímž donutily Tigers k vybrání oddechového času. Porada domácím pomohla, po 18 vteřinách narýsovala Tereza Hanzlíková od mantinelu přesný pas na Barboru Špačkovou, která pálila do odkryté branky. Už se ale jednalo pouze o korekci skóre. Stav 5:8 se nezměnil ani v závěru utkání, kdy rozhodčí vyloučil po jedné hráčce na každé straně, takže se utkání dohrálo ve čtyřech proti čtyřem.

Další utkání mají ženy na programu v sobotu, kdy se v pozdních večerních hodinách představí pod Ještědem.