Start98Panthers Praha
9:5(4:0,3:3,2:2)
ne 11. 12. 2022 17:00 @ SH Jižní Město, Extraliga žen, 14. kolo

Tygřice vybojovaly v derby tři body, Panthers porazily 9:5

Ženy Startu vstoupily do zápasu v lepším tempu než hostující tým a v první třetině si vytvořily náskok 4:0. Ve zbylých 40 minutách ale jejich výkon postupně upadal, což dokázaly Panthers využít, a další dvě třetiny hrály s Tigers vyrovnaně. Vedení z první třetiny se nakonec ukázalo jako klíčové a ženy Startu díky tomu zapsaly tři body za vítězství 9:5.

V prvních minutách utkání byly na míčku převážně domácí. K vidění byly i gólové šance, nicméně v konečné fázi postrádala kombinace Tigers přesnost. Divákům na Jižním Městě udělala radost až ve 12. minutě Kateřina Kovaříková. Dalších pět minut domácí obléhaly branku Panthers, nicméně gólový úspěch z toho nevytěžily. Vedení navýšila v 18. minutě Eliška Poláková střelou z výběhu a v 19. minutě úspěšně dorazila střelu Barbory Špačkové Aneta Salehová. Gól do šatny ještě obstarala střelou z půlky Sabina Šnajberková.

Do druhé třetiny vstoupily lépe Panthers. Ačkoliv neměly v první části mnoho šancí, v úvodu té druhé dokázaly perfektně využít zaváhání obrany Startu a dvěma góly snížily na 2:4. V čase 24:03 zapsala svůj druhý gól Kovaříková po přihrávce Barbory Vávrové. V polovině základní hrací doby navyšovala na 6:2 Markéta Baťková po krásné kombinaci do prázdné branky. Za dvě minuty Panthers zaznamenaly gól po šťastném odrazu. Do konce druhé třetiny zkompletovala Kovaříková hattrick.

Stav 7:3 vydržel až do 47. minuty utkání. V čase 46:53 Panthers bleskově využily přesilovou hru a snížily na 4:7. Totožný scénář se opakoval o pár minut později na druhé straně. Tigers dostaly k dispozici přesilovou hru, kterou po dvou vteřinách zužitkovala Kristýna Vejvodová. Následoval oddechový čas hostů, po kterém se ale paradoxně trefily znovu domácí, Kovaříková zaznamenala už čtvrtý gól v utkání. Panthers ještě stihly do konce zápasu korigovat skóre, na výsledku už to ale nic nezměnilo a tři body zůstaly na Jižním Městě.

Poslední zápas před Vánoci odehrají Tigers 18.12. na půdě Mladé Boleslavi.