FA MBStart98
3:9(1:2,1:6,1:1)
ne 18. 12. 2022 17:00 @ Nová MSH Mladá Boleslav, Extraliga žen, 15. kolo

Tygřice zvítězily nad Mladou Boleslaví 9:3 a svátky přečkají na šesté pozici

Přestože zprvu nevypadalo, že by zápas skončil výrazným brankovým rozdílem, Tigers se podařilo výrazně odskočit ve druhé třetině. Ve třetí části už pouze kontrolovaly stav utkání a zaslouženě odvezly do Prahy tři body za výhru 9:3.

V úvodu utkání na míčku dominoval tým z Prahy. Tygřice si vytvořily i gólové šance, střelecké pokusy ale většinou nenašly cíl. Skóre otevřela po přesné kombinaci nejlepší hráčka utkání Tereza Hanzlíková, která ve třetí minutě usměrnila nahrávku Barbory Špačkové mezi tři tyče. Domácí tým zaznamenal první branku v deváté minutě. Po sérii odrazů se balonek zakutálel až za záda Kristýny Janglové. O gól do šatny se postarala Anna Macháčková, po kombinaci se Sabinou Šnajberkovou vrátila Tigers vedení.

Ve druhé části se výrazně zvedlo tempo utkání. Ve 25. minutě zápasu Boleslav dokázala vyrovnat na 2:2. Drama se ale nekonalo. Za necelou minutu dostala Start do vedení Kateřina Kovaříková. Netrvalo dlouho a druhou branku v utkání přidala Hanzlíková. Na šestigólové kanonádě během druhé třetiny se také dvěma brankami podílela Kristýna Vejvodová a další přesný zásah přidala Kovaříková. Ta se v nedělním utkání blýskla celkem pěti kanadskými body.

Stav 8:2 z pohledu hostů se přes pět minut neměnil. Až v čase 45:16 zaváhala obrana Startu a Boleslav snížila na pětibrankový rozdíl efektivním vytočením zpoza branky. Gólovou tečku udělala za utkáním Anežka Pěnkavová. V závěru Tigers ubránily přesilovou hru Boleslavi, čímž si vylepšily procentuální úspěšnost oslabení.

Díky zisku tří bodů se Tygřice po neúplném 15. kole nacházejí na šesté pozici a mohou už začít vyhlížet play off.

Příští utkání odehrají ženy 8.1. na domácí půdě. Nový rok odstartují zápasem proti Bulldogs Brno.