Start98Olomouc
6:5(3:3,2:1,1:1)
so 11. 2. 2023 16:00 @ SH Jižní Město, Extraliga žen, 20. kolo

Ženy přetlačily Olomouc a po výhře 6:5 se posouvají na sedmé místo

Tygřice doma odehrály s Hanačkami vyrovnané utkání. Rozhodující moment nastal ve 35. minutě, kdy se ve vlastním oslabení prosadila Kovaříková. Zařídila tak jednogólové vedení Startu, které vydrželo až do konce utkání.

První úspěšnou kombinaci zápasu předvedlo v osmé minutě sesterské duo Šnajberkových, přičemž starší Vanda našla křižnou nahrávkou mladší Sabinu, která natáhla od mantinelu a propálila hostující brankářku na bližší tyč. Druhou branku domácích obstarala Kateřina Kovaříková, tentokrát po vytočení od opačného mantinelu. Stejná hráčka navýšila vedení na 3:0, když utekla olomoucké obraně, zakončila a následně dorazila svou vlastní střelu vedle nohy brankářky. Silnou pasáž Startu vystřídala silná pasáž Olomouce. Hanačky první branku zapsaly po rychlé akci a zakončení ze druhé vlny nabíhajících hráček. Uběhlo 10 sekund a hostující tým udeřil znovu. Třetí brejková situace přinesla Olomouci třetí branku a vyrovnání na 3:3 v čase 16:04.

Druhá část byla sice chudší na góly, zato ale nabídla klíčové momenty utkání. Nejprve domácí ubránily oslabení, než se ale stihly výrazněji prosadit v plném počtu, rozhodčí opět zvedl pravačku a udělil dvouminutový trest. Tentokrát si Tygřice v početní nevýhodě nepohlídaly střelu Cholinské a Olomouc šla do vedení 4:3. Vyrovnání zařídila o tři minuty později Kristina Zlatníková, jež dorazila střelu Elišky Polákové. Ve 35. minutě šel Start opět do čtyř. Hanačky si ale žádnou nebezpečnou šanci nevytvořily, naopak Tigers se odhodlaly po zisku balonku k útočení. Střelu Moniky Škorpové ještě hostující obrana zablokovala, míček ale vypadl před Kovaříkovou a ta se nemýlila. Stav po druhé třetině tak byl 5:4.

Na počátku třetí části se oba týmy prezentovaly opatrnou hrou a spíše vytvářely chyby než brankové příležitosti. Až ve 48. minutě se kličkou na střed uvolnila Sabina Šnajberková a vystřelila vedení 6:4. Poslední branku v utkání zapsala Cholinská, která zkompletovala hattrick. Svému týmu ale vítězství nezařídila ani ve hře v šesti, ani při nebezpečné standardní situaci v blízkosti brány Kristýny Janglové.

Po zvládnutém duelu o sedmé místo čeká Tigers další tabulkový soused, v sobotu se střetnou s FbŠ Bohemians.