BulldogsStart98
9:4(4:0,1:0,4:4)
so 4. 2. 2023 17:00 @ SH SportPoint Brno, 1. liga mužů, 24. kolo

Muži v Brně neuspěli, Bulldogs rozhodli už v první třetině

Start se v souboji s velkým favoritem od začátku rozjížděl pomaleji, za což zaplatil čtyřmi inkasovanými brankami za první třetinu. Do utkání Pražané promluvili až 15 minut před koncem, v divoké přestřelce v závěru už ale manko nesmazali.

Během prvních 20 minut Start tahal za kratší konec, soupeřovu branku ohrozil pouze dvakrát. Domácí si trpělivou hrou dokráčeli pro vedení 4:0, dařilo se jim trestat chyby Startu a využili i rychlé přečíslení.

Kanonáda Bulldogs se ve druhé třetině mírně zadrhla. Hosté zlepšili obranu a snažili se vymyslet překvapivé zakončení především ze standardních situací, jejich střelecké pokusy ale nenalezly cíl. Brno dokázalo navýšit svůj náskok ve 34. minutě v přesilové hře, jednalo se ale o jediný gól druhé části.

Třetí třetina byla ze všech nejdivočejší. Gólovou přestřelku odšpuntovali domácí, kteří po průniku do obrany Startu navýšili už na 6:0. Hostující tým se poprvé radoval až ve 46. minutě, když Lukáš Sedláček dorazil střelu kapitána Davida Jiráska. Start tato branka povzbudila a záhy se prosadil i Matěj Netrefa, jenž si vyběhl na střed a zakončil střelou přesně k tyči. Za půl minuty se téměř totožnou akcí jako u prvního gólu prezentoval Jirásek se Sedláčkem, čímž donutili domácí k vybrání oddechového času. Porada Bulldogs pomohla, protože dokázali svou kombinací rozebrat obranu Startu a navýšit na 7:3. V tu chvíli si timeout vyžádal i hostující celek. Pražané se odhodlali ke hře v šesti, bohužel ale po nepřesné rozehrávce inkasovali gól do prázdné brány. Start se i přes obdrženou branku znovu postavil na hřiště se šesti hráči v poli a přece jen zapsal dílčí úspěch. Snížení na 4:8 obstaral po krosové nahrávce Sedláčka Jakub Dufek. O poslední gólový zápis se ale zasloužili Bulldogs, lobem do prázdné branky určili konečný stav utkání 9:4.

Muži odehrají příští zápas na domácí půdě. V sobotu 11. února se střetnou s dalším brněnským soupeřem, tentokrát vyzvou Hattrick.