Start98
Start98Hattrick
8:0(4:0,0:0,4:0)
so 11. 2. 2023 19:00 @ SH Jižní Město, 1. liga mužů, 25. kolo

Muži zařídili senzaci kola! O účast v play-off se přihlásili drtivou výhrou 8:0 nad Hattrickem

Start smetl všechny papírové předpoklady ze stolu a ještě je zadupal do země. V zápase proti Hattricku předvedl suverénní výkon, první a třetí třetinu vyhrál 4:0 a získal tři body na úkor brněnského soka. Nulou se blýskl Hodík, jenž vychytal i trestné střílení.

Utkání začalo tlakem Brna, veškeré útočné snahy hostů ale obrana Startu dokázala pokrýt. Pokud selhala obrana, domácí se mohli spolehnout na vynikajícího Karla Hodíka, což platilo po celou dobu utkání. První branku zapsal Start po milimetrově přesné kombinaci Matěje Dudy s Adamem Pospíchalem. Hned v sedmé minutě se museli domácí bránit v oslabení, v početní nevýhodě si ale poradili. Druhou branku zapsal ve 12. minutě Jakub Dufek, jenž sebral míček na vlastní obranné polovině, po pár rychlých krocích vystřelil ze zátahu a trefil přesně. Třetí radost Startu vypukla po ukázkově provedeném přečíslení 2 na 1 v podání Lukáše Sedláčka a zakončujícího Viktora Chaloupky. V 17. minutě si našel skákavý míček na středu Martin Fenik a střelou "z voleje" určil stav 4:0. Hattrick Brno v tu chvíli sáhl po oddechovém čase.

Ve druhé části domácí kanonáda nepokračovala, nepadl ani jeden gól, ačkoli oba týmy vyprodukovaly celkem 21 střel. Nejvýraznějším momentem bylo trestné střílení ve 27. minutě, Hodík ale zpětnou kličku do forhendu přečetl.

Brno dostalo na počátku třetí části příležitost v podobě přesilové hry. Start si ale v oslabení počínal výborně. Gólová odmlka domácích trvala až do 45. minuty, pak se ale rozeběhl Tomáš Josefovič a rychlou střelou navýšil na 5:0. O minutu později předvedl Start pohlednou kombinaci tří hráčů na jeden dotek, na jejímž konci byl Fenik. Stav 6:0 se neměnil ani při další přesilové hře bezmocného Brna. V 50. minutě uštědřil Hattricku další direkt Otakar Prášek, který dorazil střelu Sedláčka na malém brankovišti. Ani stav 7:0 domácím nestačil. Od levého mantinelu práskl do balonku Duda a v čase 52:31 určil konečné skóre utkání.

Start rozdrtil Hattrick a udělal další krok směrem k předkolu play-off. Poslední utkání základní části odehraje  18.2. na půdě TROOPERS.