FbC PlzeňStart98
5:1(0:0,0:1,5:0)
ne 29. 1. 2023 17:30 @ MSH Plzeň III (Lokomotiva III), 1. liga mužů, 23. kolo

Plzeň zlomila Start otočkou ve třetí třetině, pomohly čtyři góly za tři minuty

Vyrovnané utkání zůstávalo otevřené až do 48. minuty. Do té doby výborně chytající Karel Hodík ale nedokázal zastavit domácí gólostroj, který se zasloužil o čtyři slepené branky, a dokonalý obrat byl na světě. Start už nedokázal korigovat ani ve hře 6 na 3, zapsal porážku 1:5 a elitní osmička se mu vzdaluje.

Vyrovnané utkání v první třetině gól nenabídlo. O šance ale nebyla nouze, oba týmy vyslaly dohromady 15 střel na branku. Plzeň to zkoušela spíše dalekonosnými pokusy, Start zase hrozil z brejků a dorážek. Své statistiky ale za prvních 20 minut vylepšovali pouze brankáři.

V úvodu druhé třetiny se do sítě trefil Adam Kulík, nicméně k jeho smůle rozhodčí kvůli posunuté brance gól neuznali. Start si spravil chuť ve 26. minutě, kdy se z výběhu prosadil Tomáš Matoulek. Ačkoli měli hosté do konce druhé části ještě dvě přesilové hry, nedokázali vymyslet žádné překvapivé zakončení.

Stav 1:0 z pohledu Startu se měnil až v čase 46:46, kdy měl Hodík zakrytý výhled a inkasoval na bližší tyč. Sotva se přepsalo skóre na 1:1, už se měnilo znovu. Byl to opět Matěj Vošta, jenž byl povzbuzen první brankou, a otočil utkání ve prospěch FBC. Start polevil na důrazu a v obraně kupil chyby, které vedly k dalšímu gólu Velbloudů. Plzeň od té doby byla v soubojích první, sbírala odražené míče, tlačila se agresivněji dopředu. Emoce na hřišti tryskaly, při přesilové hře domácích se po vzájemné potyčce se spoluhráčem poroučel na trestnou lavici také Matěj Netrefa. Více prostoru na hřišti využilo FBC, které navýšilo už na 5:1. Tento stav se neměnil ani při dvojnásobné přesilovce hostů, a tak Pražané budou muset mobilizovat všechny své síly, pokud se chtějí vyrovnanou tabulkou ještě posunout vzhůru.

Šanci budou mít hned v úterý, kdy je čeká dohrávka v Chomutově.