Související zápasy

Start98
72_20230125_193753.jpg

PREVIEW: Tygřice míří na zteč proti ostravskému FBC, muži se vydají na půdu nováčka

Nabitý program ženského týmu pokračuje v sobotu dalším utkáním. Tentokrát dojde na souboj se třetím celkem tabulky, utkání se hraje v ostravské ČPP Aréně od 17 hodin. Muži se v neděli vydají do Plzně, kde budou čelit obstojně hrajícímu nováčkovi soutěže. Zápas začíná v 17:30.

Po dvou derby ve čtyřech dnech čeká ženy další zápas se silným soupeřem. V sobotu budou hrát proti třetímu celku tabulky a obhájci titulu. Ačkoli ve většině zápasů FBC jasně dominuje, s týmy z nejlepší čtyřky body ztrácí. Oba zápasy proti Chodovu dopadly jednogólovou porážkou, Tatran porazil Ostravu v domácím prostředí a ani na svého městského rivala si úřadující mistryně v této sezóně nepřišly. 

V posledních třech zápasech se Ostravanky střetly se slabšími týmy. V minulém kole rozstřílely Jičín 14:3, předtím se trápily s Bohemians a utkání zlomily až v samostatných nájezdech, na začátku ledna ale vynulovaly Olomouc. Pro sobotní utkání bude FBC favoritem, proti němu ale budou stát hladové Tygřice, které v této sezóně dokážou šlapat nejsilnějším týmům na paty.

Muži sehrají odvetu proti FbC Plzeň, které se momentálně nachází na osmé pozici. Oba celky dělí v tabulce čtyři body, Start má ale ještě jeden zápas k dobru. První utkání na konci října zvládl lépe pražský celek, patnáctigólová přestřelka vyústila ve vítězství Startu 8:7. Plzeň ale navzdory své pozici před sezónou mnohokrát překvapila. Po 22 kolech má 29 bodů, obrala Ústí i Hattrick, porazila Bulldogs Brno. 

Start bude chtít v neděli navázat na dvě výhry, které zapsal v novém roce. FbC bude ale silným konkurentem, byť má za leden na kontě pouze tři body ze tří utkání. Atraktivní duel bude také důležitým soubojem vzhledem k blížícímu se začátku vyřazovacích bojů.

Související články

Start98
71_20230123_105128.jpg

Muži obrali Letku o dva body, utkání ovládli poměrem 8:7 po samostatných nájezdech

Domácí utkání se zprvu vyvíjelo pro Start špatně. Letka úspěšně trestala chyby a dostala se do vedení, ve druhé části se ale domácí dotáhli. O vítězi se i přes zběsilou přestřelku v závěru základní hrací doby nerozhodlo. Utkání dospělo až do nájezdů, rozhodující trefu zaznamenal po krásné kličce Matěj Netrefa.