Související zápasy

Start98

První dvě čtvrtfinále se ženám nevydařila, doplatily na špatnou produktivitu

Úvodní utkání série bylo jednoznačně v režii Chodova. Tigers udělil debakl 9:1 a dominoval ve všech aspektech hry. Druhý zápas už byl o poznání vyrovnanější, Start se ale dál trápil v útočné fázi a na lepší výsledek než 2:9 nestačil.

První utkání čtvrtfinále

Celkem 13 minut a 17 sekund se v prvním zápase čekalo na gól. Tigers dokázaly ubránit oslabení a dostávaly se do gólových šancí. Poté ale přišel první zásah domácího týmu, střelou z půlky se prosadila Balková. Netrvalo dlouho a Chodov navýšil vedení na 2:0. V následujících minutách Start nedokázal přejít na útočnou polovinu, kupil chyby a byl za ně potrestán brankou do šatny.

Druhá část začala tlakem domácích, který vyústil ve čtvrtý gól v čase 29:09. Během druhé dvacetiminutovky se Tigers prakticky nedostaly na dostřel, nevypracovaly žádné nebezpečné zakončení. V pohodě hrající Chodov přidal další dvě slepené branky a před třetí částí vedl už 6:0.

Lehkost v herním projevu si domácí přenesly i do třetí periody a po minutě zasadily už sedmý úder. Start navíc musel bránit další oslabení, což se mu podařilo. Neprodleně po skončení přesilovky Chodov ale udeřil znovu. Jednu z mála příležitostí měla ve 48. minutě Kristina Zlatníková, která ale Christianovou nepřekonala. V 51. minutě zapsala devátý gól domácích Štolbová a modrý tým se dál tlačil do útoku. Dílčí úspěch zaznamenala v 52. minutě Veronika Balejová, která po rychlém vyvezení míčku v podání Terezy Hanzlíkové pálila ze středu.

Druhé utkání čtvrtfinále

O 22 hodin později se oba celky proti sobě postavily znovu. Tentokrát se na první branku nečekalo tak dlouho. Ve čtvrté minutě otevřela skóre Belicová. Následovala pasáž plná gólových šancí Tigers, Christianová ale všechny pokusy kryla. V 16. minutě navyšovala na 2:0 Suchanová. Nato udělili rozhodčí dvouminutový trest hostujícímu celku, kterému se nepodařilo zopakovat počínání v oslabení z předchozího dne. Na konci první části tak byl stav 3:0 pro Chodov.

Druhá třetina začala několika šancemi domácích. Z tlaku modrobílý celek vytěžil ve 25. minutě rovnou dvě branky a za stavu 0:5 si Start vybral oddechový čas. Po poradě se Tygřice snažily kombinovat na polovině soupeře, do šancí se dostávala zejména Eliška Poláková se Zlatníkovou. Brankářku Christianovou prověřila i Kateřina Kovaříková, nejlepší střelkyně Startu ale nemířila přesně. Druhá část skončila za stavu 6:0 pro domácí.

Za bouřlivého povzbuzování obou fanouškovských táborů začala třetí třetina, která probíhala podle zaběhnutého scénáře. Start se dlouho na útočné polovině neohřál, Chodov na druhé straně přidával góly z nejrůznějších pozic. Teprve za stavu 0:9 v 56. minutě dokázaly Tigers do utkání promluvit. První gól obstarala Anna Macháčková, jež nadvakrát procedila míček za Christianovou. Tečku za druhým utkáním série udělala Kristýna Vejvodová po kombinaci s Kovaříkovou.

Další dvě utkání čtvrtfinále jsou na programu v sobotu 11.3. od 19:00 a v neděli 12.3. od 18 hodin.