Související zápasy

Start98
90_20230301_143908.jpg

PREVIEW: Tygřice čeká derby s Chodovem, čtvrtfinálová série vypukne v sobotu

Ve výběru soupeřů ukázal Chodov, který volil druhý v pořadí, na ženy Startu. Čtvrtfinále play-off tak slibuje sérii atraktivních duelů. První dvě utkání se hrají v sobotu od 19:00 a v neděli od 17 hodin na Jižním Městě.

Pohledem na tabulkové postavení obou týmů po základní části lze jasně určit favorita série. Nicméně ač první vzájemné měření sil skončilo demolicí Tigers 17:3, v paměti živější odveta z konce ledna už tak jednoznačný průběh neměla. V bouřlivé atmosféře school matche Start vzdoroval Chodovu a o vítězi utkání rozhodla jedna branka. Tigers zapsaly porážku po výsledku 7:8, ale vyslaly tím jasný signál do vyšších pater Extraligy, že se s nimi musí počítat. Modrobílý celek ale tehdy neměl k dispozici svou oporu v brankovišti Janu Christianovou, která má druhou nejvyšší úspěšnost zákroků v celé soutěži. Chodov bude nyní také spoléhat na svou ofenzivní sílu, kterou ukazoval v průběhu celé základní části. Na 175 vstřelených brankách se shodně 34 body podílely Kristýna Belicová a Markéta Prontekerová. 

Start během základní části vsítil 135 branek, na čemž má výrazný podíl především Kateřina Kovaříková. Ze 45 kanadských bodů má 32 gólů a nachází se na třetím místě ve statistikách soutěže. 

Slova hlavní trenérky Elišky Hofmanové před čtvrtfinálovou sérií:

 „Věřím, že nás čeká napínavá série v duchu druhého duelu v základní části, který se odehrál před skvělou kulisou a nabídl mnoho krásných florbalových okamžiků. Soupeře navíc dobře známe. Během sezóny jsme odehráli několik vyrovnaných přátelských utkání, díky kterým víme, že Chodov dokážeme porazit. Pokud budou hráčky dodržovat pokyny a držet se svých silných stránek, věřím, že soupeře potrápíme. Série to může být dlouhá, proto se nesmíme uspokojit s případnými dílčími úspěchy, ale vydat ze sebe vše v každém zápase."

Přijďte sledovat první dvě utkání čtvrtfinále přímo na Jižní Město!

Související články

Start98