Start98Jičín
12:4(1:2,6:1,5:1)
ne 26. 2. 2023 16:00 @ Jedenáctka VS, Extraliga žen, 22. kolo

Ženy proti Jičínu nezaváhaly, sedmi body se blýskla Kovaříková

V posledním zápase základní části Tigers suverénně porazily Jičín 12:4. Pod vysokou výhru se podepsala především Kateřina Kovaříková, která zapsala čtyři branky a tři asistence.

Utkání začalo ve vlažnějším tempu, které více vyhovovalo hostům. Ve třetí minutě nezachytila domácí obrana výjezd Kuchařové a Jičín tak otevřel svůj gólový účet. Start v první části spíše testoval svými střelami pozoronost brankářky, nebezpečných zakončení se rodilo pramálo. Jičín navýšil po dorážce ve 14. minutě už na 2:0. Prvního gólu se Tigers dočkaly až v čase 15:55, kdy Eliška Mrázová zpoza branky našla volnou Zuzanu Mervartovou, která se trefila na bližší tyč. Do šaten se šlo za stavu 1:2 pro domácí.

Do druhé části vstoupil znovu lépe hostující celek. I bez své nejproduktivnější hráčky Bachmaierové si dokázal vytvářet brankové příležitosti, což potvrdil v čase 21:19 a navýšil vedení na 3:1. Po 15 sekundách se domácím podařilo zmírnit ztrátu po střele nikým nehlídané Kovaříkové. Záhy dostal Start k dispozici přesilovou hru, kterou využil, a dorovnal na 3:3. Od té doby byl zápas výhradně v režii domácích. V polovině utkání zařídila obrat ve skóre Kristýna Vejvodová. O 30 sekund později padl další gól Tigers, tentokrát se prosadila Eliška Poláková. Do konce druhé části se ještě trefila Anna Macháčková a Veronika Balejová, čímž vznikl čtyřgólový náskok Tygřic.

Třetí třetina začala za stavu 7:3, ale už po necelé minutě se do gólových statistik zapsala další hráčka Startu, tentokrát to byla Kristina Zlatníková po přesné střele od mantinelu. Následovalo pár minut bez branek, ale Tigers dál dominovaly ve všech aspektech hry. Potvrdila to v čase 45:00 Kovaříková, která zkompletovala hattrick. Po dlouhé době se připomněl i Jičín, růžový tým se opět prosadil z dorážky. Stav 9:4 ale vydržel pouze dvě minuty. Pak přišla 10. branka Tigers, kterou zařídila znovu Kovaříková. Poslední dvě branky Startu měla na svědomí Tereza Hanzlíková. Nejprve se trefila po kombinaci s Vejvodovou, poté udělala v 59. minutě tečku za utkáním, když využila druhou přesilovou hru domácích v tomto zápase.

Tigers se tak dobře naladily na play-off, které začíná již v sobotu 4. března. Čeká je čtvrtfinálová série s Chodovem.