BulldogsStart98
4:3(2:1,1:0,1:2)
so 8. 10. 2022 17:00 @ SH SportPoint Brno, Extraliga žen, 5. kolo

Tigers těsně neuspěly v Brně, recept na houževnaté Bulldogs nenašly

Výjezd na Moravu nedopadl pro naše ženy podle představ. Po celý zápas musely dotahovat, ale gólové manko nakonec ani při závěrečné přesilovce nesmazaly. Brnu tak podlehly těsně 3:4.

Domácí šly už ve druhé minutě do vedení po nešťastné teči hráček Tigers. Následovala vyrovnaná pasáž a první gól připsala na konto Startu v osmé minutě nejlepší hráčka utkání Eliška Poláková. Diváci na hale Sportpoint další branku viděli až v posledních vteřinách první třetiny, kdy se domácí prosadily z dorážky. Navzdory střelecké převaze Bulldogs ukazovala světelná tabule výsledek 2:1 pro domácí.

Podobný scénář nabídla i druhá třetina. Buldočky sypaly na bránu Kristýny Janglové mnoho střel, a i když pohrdly nabídnutou přesilovkou, branku nakonec přece jen vsítily a za bouřlivého jásotu tribun navýšily své vedení.

Třetí část nabídla nejdivočejší podívanou. Snížení obstarala ve 44. minutě Kateřina Kovaříková, Bulldogs ale s odpovědí dlouho neváhaly. Za stavu 2:4 z pohledu Startu přišla dvakrát po sobě možnost vrátit se na dostřel, když domácí v rychlém sledu obdržely dva dvouminutové tresty. Snížit se podařilo Monice Škorpové, jejíž střela doputovala až za záda domácí brankářky. To byla ale poslední příležitost k radosti hostů a Start tak odjel z Brna s prázdnou.

Příští utkání sehrají ženy v sobotu 15.10. na domácí půdě proti Chodovu.