ChodovStart98
8:7(2:2,4:3,2:2)
st 25. 1. 2023 11:00 @ SH Jižní Město, Extraliga žen, 17. kolo

Tygřice těsně prohrály s Chodovem

Naše ženy čekal ve středu zajímavý zápas, v rámci School Matche se utkaly v derby s Chodovem.

Do utkání vstoupil lépe Chodov, který se dostal do vedení již ve čtvrté minutě zásluhou Karolíny Janatkové. Náš výběr si střelecký účet otevřel ve dvanácté minutě, kdy Kateřina Kovaříková a Barbora Špačková zařídily rychlou otočku. Poslední slovo měly však znovu domácí hráčky a po brance Magdalény Pláškové byl stav nerozhodný 2:2.

Hráčkám Startu skvěle vyšel začátek druhé třetiny, po pouhých šestnácti vteřinách zapsala svou druhou trefu v zápase Kateřina Kovaříková, v pětadvacáté minutě zvýšila na 2:4 Kristina Zlatníková. Nabitá hala na Jižním Městě viděla ve zbylých minutách prostřední části ještě pět branek, bohužel hned čtyři skončily v naší síti. O snížení se postarala Barbora Špačková.

Když domácí Emilie Skalíková v úvodu třetí části zvýšila na 7:5 vypadalo to se Startem špatně. Holky to však nezabalily a Eliška Poláková s Veronikou Balejovou zařídily třináct minut před koncem srovnání na 7:7. Bohužel tento stav vydržel pouze necelé dvě minuty než Marie Havlíčková zařídila domácím tři body.

Start před plnou halou statečně vzdoroval, silnému soupeři však nakonec těsně podlehl. V tabulce tak zůstává i nadále na sedmém místě.