117_20230829_165241.jpg

Ženský tým půjde do sezony v novém složení i konceptu

V sezoně 23/24 začíná pro ženský tým Start98 nová etapa. Nejen, že bude premiérově hrát 1.ligu žen, ale rovněž bude tvořen výrazně jiným záměrem i zcela nově budovaným týmem.

Kompletní kádr loňské sezony se vydal svými cestami. Nyní přichází nová etapa s jasnou myšlenkou fungující i v mužské složce. Tedy tvořit tým primárně v logice U21/U23, tedy z hráček, které po odchodu z kategorie juniorek ještě potřebují dostat prostor a čas v nižší lize právě na to, aby se posunuly ideálně až na TOP úroveň Extraligy žen.

Proto je hlavním cílem doplňovat prvoligový tým Startu primárně v rámci projektu FG. V dresech “Tygřic” se tak letos bude po hřišti prohánět celá řada “lvic z Chodova”, zejména formou střídavých hostování či startů. Současně ale hráčky odpovídající konceptu přichází i z jiných klubů.

Dres Tigers bude v nové sezoně nosit Anna Žitná, která přestupuje z Black Angels. V případě osmnáctileté hráčky je to příchod zvenku pouze napůl. Anička totiž začínala s florbalem na Chodově a v jeho dresu působila celých 7 let, než se rozhodla zkusit štěstí v Black Angels. Nyní se tedy vrací do známého prostředí, byť v jiných barvách, aby pokračovala ve své kariéře a rozvoji.

Novými tvářemi pak bude hned trojlístek hráček přicházející ze Světlé nad Sázavou, která během dvou let vyprodukovala v rámci 1.ligy juniorek celou řadu zajímavých hráček s velkým potenciálem. Ze Světlé tak přichází trio nadějných mladých hráček - jmenovitě pak Tereza Štursová, Viktorie Váňová a Zuzana Simandlová. Fanoušci tygřic mohli první dvě jmenované vidět již v loňské sezoně, když holky působily v týmu Startu formou střídavých hostování a nakoukly tak i do Extraligy žen. Právě s tímto potenciálem přichází holky nyní natrvalo, aby současně směřovaly své úsilí i k postupnému zapojování se do Extraligy žen v partnerském Chodově.

Zvučné jméno s mnoha zkušenostmi nejen z Extraligy, ale také z juniorské reprezentace, pak Start98 získává v přestupu Emilie Skalíkové. Držitelka mistrovského titulu ČR juniorek, vicemistryně světa z juniorské reprezentace, účastnice Superfinále 2022 a hráčka s více než 50 starty v Extralize žen přichází do Startu, ale současně bude s vysokou pravděpodobností stále působit i v širším kádru chodovské Extraligy žen.
Pohled na chod týmu a hráčky přidává i manažer projektu FG a hlavní trenér partnerského extraligového týmu žen Chodova, Ondřej Neuman: “Je to jednoduché, tým je na začátku nové cesty a my jsme udělali jasnou dohodu, že se budeme na sportovním řízení a chodu dále významně podílet. 1.liga žen nám pak v mnoha ohledech přináší zajímavé možnosti díky legislativě Českého florbalu a budeme tak využívat prostor pro rozvoj hráček právě formou střídavých startů a hostování. Již nyní máme vytipováno několik hráček, které v rámci spolupráce přesuneme v průběhu sezony tak, aby měly zajištěný dostatečný ice-time a mohly kombinovat více soutěží. Věříme, že propojení tréninkového procesu našich klubů společně s velkými možnostmi křížení všech soutěží nám dá konkurenční výhodu v rozvoji mladých hráček, které často v rámci mládeže (juniorek) udělají velký skok, ale pak pro ně není lehké svou výkonnost stabilizovat po přechodu do kategorie žen. To vždy byla a stále zůstává hlavní myšlenka projektu FG, a tedy i konceptu U21/U23, který se budeme snažit nyní prohloubit a podpořit.”